poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Strajk w szkołach  (Przeczytany 87144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Strajk w szkołach
« dnia: 24 Mar 2013, 18:35:25 »
Co sie dzieje w szkołach? Na foraeldre intra przetłumaczyłam że jakiś strajk i nie wiadomo czy dzieci po Swiętach do szkoły pójdą!!!?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Mar 2013, 18:41:20 »
Ministerstwo chce zmusic nauczycieli by wiecej pracowali, a Ci nie chca.
W tej chwili przeznaczaja 40% etatu na nauczanie, 60% na przygotowanie do lekcji. Co pewnie kazdy golym okiem zauwazy - nie przemeczaja sie.

Jak nie dojdzie do porozumienia, bedzie strajk, ot tyle.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Mar 2013, 18:54:26 »
Ministerstwo chce zmusic nauczycieli by wiecej pracowali, a Ci nie chca.
W tej chwili przeznaczaja 40% etatu na nauczanie, 60% na przygotowanie do lekcji. Co pewnie kazdy golym okiem zauwazy - nie przemeczaja sie.

Jak nie dojdzie do porozumienia, bedzie strajk, ot tyle.
Nie przemeczaja sie to w Polsce, tu pracuja "po dunsku" ;D

 zapomnialam dodac : polskie darmozjady >:(
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Mar 2013, 18:54:54 »
Jomir, to nie do końca tak.. Konflikt jest dużo bardziej skomplikowany, sprawa nie jest taka prosta, jak piszesz.
Nauczyciele, w dużej mierze, zbuntowali się dlatego, że to, co zrobił rząd - to eliminacja "duńskiego modelu", w którym to wszystkie zainteresowane strony biorą udział w rozmowach i pertraktują na konkretny temat. Tymczasem związek nauczycieli został niemalże postawiony przed "faktem dokonanym".

Poza tym, "lock- out", nie jest strajkiem. To jego odwrotna forma, kiedy to nauczycielom zabrania się pracować.

Przepraszam, że tak skrótowo teraz i w paru zdaniach, ale nie mam czasu. Postaram się napisać więcej jutro, jeśli nadal będzie trzeba. Pozdrawiam :)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Mar 2013, 18:56:07 »
Jomir, to nie do końca tak.. Konflikt jest dużo bardziej skomplikowany, sprawa nie jest taka prosta, jak piszesz.
Nauczyciele, w dużej mierze, zbuntowali się dlatego, że to, co zrobił rząd - to eliminacja "duńskiego modelu", w którym to wszystkie zainteresowane strony biorą udział w rozmowach i pertraktują na konkretny temat. Tymczasem związek nauczycieli został niemalże postawiony przed "faktem dokonanym".

Poza tym, "lock- out", nie jest strajkiem. To jego odwrotna forma, kiedy to nauczycielom zabrania się pracować.

Przepraszam, że tak skrótowo teraz i w paru zdaniach, ale nie mam czasu. Postaram się napisać więcej jutro, jeśli nadal będzie trzeba. Pozdrawiam :)
Pisz , pisz, chetnie poczytam. Mnie cieszy, ze nie tylko w Polsce sa darmozjady 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Mar 2013, 18:58:22 »
Przez kilka oststnich tygodni w szkole to syn nie mial matematyki, historii, czy dunskiego, tylko lock-out, lock-out, lock-out :-\. Super, nauczyl sie nowego slowa po angielsku oraz tego jak byc pelnoprawnym dunskim darmozjadem 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Mar 2013, 19:03:51 »
Poważna sprawa z tym  lock-out i tu już nie tylko o edukacje chodzi  ??? :(

poloniainfo.dk

Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Mar 2013, 19:03:51 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Mar 2013, 19:14:21 »
Poważna sprawa z tym  lock-out i tu już nie tylko o edukacje chodzi  ??? :(
sie wie 8) ;D ;D ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Mar 2013, 20:13:30 »
u mojej corki w szkole dzieci maja teraz tydzien ferii i po swietach z powodu tego lock-out 2 tygodnie nie maja przychodzic do szkoly albo i dluzej brak slow.i ze niby dzieci beda musialy odpracowywac to kosztem wakacji ,maja chyba narabane w glowie.masa rodzicow niezadowolona bo jak tu zostawaic w domu 1 klasistow,musza brac wolne.ja narazie niemam tego problemu bo corka starsza.no tak zeczywiscie biedni ci nauczyciele przemeczaja sie niesamowicie.u nas czasami tez strajkuja ale nie na taka skale jak tutaj ze dzieci do szkoly nieida,dosc ze nic nabusebia to teraz wogole.jeszcze najlepiej to moja corka mowi ze ich zawod jest lepiej oplacany niz lekarza,no to niewiem o co chodzi.i ze oni poswiecaja wiecej czasu bo musza przygotowywac sie do lekcji a nikt im za to nieplaci.gdyby byli lepiej wyuczeni to niemusieliby poswiecaj wiecej czasu na przygotowywanie,takie moje zdanie.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Mar 2013, 20:26:48 »
Nadusiuu, życzyłabym sobie kulturalnej formy dyskusji.

Nie masz zielonego pojęcia, jak wygląda sytuacja, ani - jak widać - o co naprawdę chodzi. Nauczyciele nie strajkują.
Ile czasu lock-out zajmie, tego nie wiadomo, zależnie od tego, kiedy obie strony znajdą kompromis. Zarówno "2 tygodnie", jak i pensje nauczycieli..wszystko to rzeczy wyssane z palca. Słuchasz córki odnośnie tego, ile kto zarabia ?
Emocjonujesz się czymś, o czym nie masz pojęcia. Po co to zamieszanie ?
Drinka wypij :D Calm dawn  ;)

piotr1

  • Gość
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Mar 2013, 20:30:13 »
A to co- nie wyjaśniło sie w piątek? Miały być jakieś rozmowy z użyciem narzędzia pt negocjator i każdy miał nadzieje ze sie dogadają w piątek....aaa.....to w ten piątek co bedzie maja być te rozmowy, tygodnie mi sie pomyliły...a każdym bądź razie każda ze stron czeka i jest przy nadziei odnośnie piątku...tego który bedzie 8)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Mar 2013, 20:35:48 »
A to co- nie wyjaśniło sie w piątek? Miały być jakieś rozmowy z użyciem narzędzia pt negocjator i każdy miał nadzieje ze sie dogadają w piątek....aaa.....to w ten piątek co bedzie maja być te rozmowy, tygodnie mi sie pomyliły...a każdym bądź razie każda ze stron czeka i jest przy nadziei odnośnie piątku...tego który bedzie 8)
    W piatek dzieciaki dostaly pisemka do domu z nowymi planami lekcji na czas lock-outu, bez lekcji 8). Fajnie, cieszy mnie to, chyba jeszcze linka o dunskim lock-oucie przesle do jakichs polskich pismakow, ktorzy dra pyski caly czas o polskich nauczycielach darmozjadach i ich haniebnie wysokich w stosunku do czasu pracy pensyjach :-\
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Mar 2013, 20:39:25 »
 Ja uproscilam znacznie, jasne, ale dla mnie to jednak najbardziej frapujaca kwestia. Zreszta nie tylko mnie, jako ze, wszelkie dyskusje medialne tocza sie wlasnie wokol tego 40/60.
Osobiscie uwazam, ze gdyby to podniesli do 50/50 byloby ok.

Aisak, w Polsce nie jest chyba tak zle.
Moja przygoda w szkole zakonczyla sie w roku 1995, ale wowczas etat to bylo bodajze 20 albo 18 godzin.
Jak mialam 25, to placono mi za to ekstra, jak za nadgodziny. Nie wiem ile sie zmienilo od tego czasu, ale nie sadze, ze nauczyciele siedza w szkolach po 40 godzin w tygodniu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Mar 2013, 20:45:47 »
Spotkalem sie z tym ze dziecko zachowywalo sie jak malpa i nauczyciel nic szczegolnie nie robil zeby go uciszyc. Zapytany na zebraniu dlaczego, powiedzial ze nie jest pedagogiem, tylko nauczycielem ;D Ot taka ciekawostka odnoscie nauczycieli dunskich.



nadusiaa, Czytaja twoja ostatnia wypowiedz, wydaje mi sie ze ty mialas permanetny  lock-out na polski. Jedyne co cie moze usprawiedliwic to tylko to ze mieszkasz w danii od urodzenia. :D

Szanujmy jezyk polski. Jesli ktos nie potrafil sie nauczyc w szkole  prawidlowo pisac sie "alkohol",(nawiazuje tutaj do posta kolegi co mu zabrali prawko) to ja ma sie nauczyc innego jezyka? ::)
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Mar 2013, 20:48:36 »
Dzieci zachowuja sie "jak malpy" z roznych powodow. Byc moze dziecko jest chore i byc moze pedagoga potrzebuje, a nie nauczyciela.
Ot, polska tolerancja. Uciszyc malpe! Albo wyrzucic do zoo. A nie zeby takie cos w klasie z normalnymi siedzialo.
Przykre, lecz prawdziwe.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Strajk w szkołach
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Mar 2013, 20:48:36 »

 

Jakie są kryteria kwalifikowania osób na DU2 i DU3 w szkołach językowych?

Zaczęty przez bloomDział Edukacja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 14219
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2010, 21:46:23
wysłana przez Bluszcz
strajk kabusewcow autobusow i pociagow?

Zaczęty przez magda0904Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4586
Ostatnia wiadomość 29 Kwi 2008, 10:45:49
wysłana przez willy
Autobusy na Fionii - strajk

Zaczęty przez mala_z_AarhusDział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5117
Ostatnia wiadomość 12 Wrz 2008, 23:14:18
wysłana przez mala_z_Aarhus