poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: I znowu nagonki!  (Przeczytany 59210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #105 dnia: 17 Lis 2009, 22:11:01 »
Rozumiem doskonale obydwie strony dyskusji, sam też jeździłem samochodem na polskich numerach, ale teraz jeżdżę samochodem na duńskich. Zarówno po jednej stronie i drugiej leży racja, jednakże myślę że co niektórym odbija duńska sodówka do głowy i stali się bardziej duńscy niż duńczycy.
Panowie koledzy poczekajciecie jak zapłacicie z 30 - 50 tys. koron to zmienicie ton!!! ;D ;D

Nie rozumiem po co niektórzy na forum z takimi emocjami szmacą się nawzajem ?

Z kolei razi mnie trochę fakt iż państwo duńskie stawia nas na równi z obywatelami Danii w kwestii płacenia podatków, rejestracji samochodów itp itd., jednakże gdy byłem w sklepie zakupić "rogówkę" na raty za 9500 Dkk z wpłatą 3000 dkk, bank odrzucił mój wniosek gdyż jestem za krótko w Danii (min. dla nich to 5 lat w Danii). To samo z kartą kredytową w moim banku na które od prawie od 2 lat (1 rok i 10 mies. dokładnie) dostaję co dwa tygodnie regularnie wynagrodzenie, bank nie przyznał mi karty kredytowej gdyż, podobno na moim pozwoleniu na pobyt o które ubiegałem się w lutym ub. roku jest napisane że mogę zostać tak długo jak mam utrzymanie. Więc jak to jest ?

Najwidocznie jest tak jak w książce Orwella, że "Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych."

Pzdr. G.



a

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #106 dnia: 17 Lis 2009, 22:18:37 »
Problemy z kartami kredytowymi, kredytami, zakupami na raty, a takze zwiekszenie wymagan odnosnie dokumentow przy zawieraniu umowy o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych (telefon na abonament, internet mobilny) zaczely sie dla Polakow jakis rok temu mniej wiecej. Wczesniej nie bylo zadnych problemow, bylismy traktowani z pelnym zaufaniem, jak inni mieszkancy Danii.
Zastanowmy sie, co moglo byc przyczyna tej zmiany w traktowaniu nas. Macie jakies przypuszczenia?
Ja, niestety, mam

jest.info

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Lis 2009, 22:21:55 »
Z kolei razi mnie trochę fakt iż państwo duńskie stawia nas na równi z obywatelami Danii w kwestii płacenia podatków, rejestracji samochodów itp itd., jednakże gdy byłem w sklepie ..
Państwo nie może narzucać prywatnym firmom komu mają pożyczać pieniądze i nie ma to nic wspólnego z podatkami.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis 2009, 22:32:26 wysłana przez jest.info »

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Lis 2009, 22:34:08 »
Zejdę trochę z tematu tego wątku, no ale co tam :)

To nie był państwowy sklep tak samo jak nie ma państowych banków w Danii.

Też nie wszyscy Duńczycy dostają pożyczki ale nadal są traktowani przez państwo na równi z tymi co je otrzymują.

Chodziło mi głównie nie o sam fakt nieotrzymania rat, czy karty kredytowej. Chodziło mi o powód, dla którego ich nie otrzymałem. Nie jestem duńczykiem więc nie dostanę i koniec, nawet w banku Pani mi powiedziała że bank obawia się że zrobię zakup na kredyt kartą  i się więcej w Danii nie pojawię (sic!). Myślę, że to co powiedziała było dosyć jednoznaczne. To samo zresztą usłyszałem przy próbie, jak to nazwać, wzięcia (?) bezprzewodowego internetu w sieci "3".

a

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Lis 2009, 22:36:01 »
A zastanowiles sie dlaczego ma takie obawy?
I dlaczego kiedys takich sytuacji nie bylo, albo zdecydowanie rzadziej?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Lis 2009, 22:36:16 »
"Więc jak to jest ?"  Prosze cie, uspokoj sie i nie genneralizuj! W jednym sklepie czy banku dostaniesz odmowe, a w drugim zostaniesz klientem, to dziala zupelnie jak na.. potancowce...popros ta druga albo trzecia z lewej do tanca.


Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Lis 2009, 22:37:47 »
Próbowałem z lewej i z prawej chyba zmienię dyskotekę (bank)  ;D

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Lis 2009, 22:37:47 »

Offline Heavyman

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #112 dnia: 17 Lis 2009, 22:40:11 »
Zejdę trochę z tematu tego wątku, no ale co tam :)

nawet w banku Pani mi powiedziała że bank obawia się że zrobię zakup na kredyt kartą  i się więcej w Danii nie pojawię (sic!).


Znaczy się mieli już pewne, niekoniecznie miłe doświadczenia w związku z wydawaniem kart kredytowych obcokrajowcom... Ja staram się postawić w "ich" sytuacji i myślę że to rozumiem. Nie ukrywam jednak że bywa to irytujące. Pocieszam się jednak że gdyby nagle cały świat zjechał do Polski za pracą, to miałby z pewnością o wiele bardziej pod górę.

jest.info

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #113 dnia: 17 Lis 2009, 22:41:28 »
"sick" by było gdybyś nie otrzymał pożyczki wyłącznie ze względu na pochodzenie ale jest to zdrowy rozsądek ze strony firmy jeśli nie dadzą pożyczki ze względu na duże ryzyko.
Pewnie że większość spłaciłaby w terminie ale firma oceniła że ryzyko nie jest warte świeczki.

PS. Pożyczyłbyś pieniądze dla "OBOZ PRACY" (myślę że czytałes ten wątek)?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #114 dnia: 17 Lis 2009, 22:44:01 »
NIe sadze, zeby narodowsc byla przyczyna odmowy kredytu, a stan majatkowo-prawny, swiadczacy o tym, czy jestes w Danii na dobrze "zakorzeniony".

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #115 dnia: 17 Lis 2009, 22:47:08 »
Próbowałem z lewej i z prawej chyba zmienię dyskotekę (bank)  ;D


Sprobuj moze tez ogolic wasy  :) Jest w Danii  jedna podstawowa zasada: gdy jakis urzednik czy ekspedient odmawia cokolwiek i wg. ciebie bezpodstawnie, nalezy zawsze probowac rozmawiac rozluznionym i z pelnym usmiechem z przelozonym.

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #116 dnia: 17 Lis 2009, 22:48:56 »
Znaczy się mieli już pewne, niekoniecznie miłe doświadczenia w związku z wydawaniem kart kredytowych obcokrajowcom... Ja staram się postawić w "ich" sytuacji i myślę że to rozumiem. Nie ukrywam jednak że bywa to irytujące. Pocieszam się jednak że gdyby nagle cały świat zjechał do Polski za pracą, to miałby z pewnością o wiele bardziej pod górę.
Zgadzam się z Tobą w zupełności i rozumiem też obawy banku, jednakże wydaje mi się że wystarczająco długo (prawie 2 lata) jestem klientem banku, o normalnej historii konta, w sensie regularne wpływy co 2 tygodnie, trochę oszczędności itp, aby otrzymać kartę kredytową z najmniejszym możliwym limitem. A jak się okazuje nie.  :-\

jest.info

  • Gość
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #117 dnia: 17 Lis 2009, 22:50:20 »
Kiedyś otrzymałem odmowę pożyczki chociaż miałem obywatelstwo duńskie. Wtedy było to dla mnie wielkim zaskoczeniem. ;D

Pisząc o karcie kredytowej czy masz na myśli Dankort, bo to nie jest karta kredytowa (musisz otrzymać zgode na kredyt).

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Lis 2009, 22:50:36 »
Sprobuj moze tez ogolic wasy  :) Jest w Danii  jedna podstawowa zasada: gdy jakis urzednik czy ekspedient odmawia cokolwiek nalezy zawsze probowac rozmawiac z pelnym usmiechem z przelozonym.


Dziękuje golę się regularnie  ;D


Cytuj (zaznaczone)
PS. Pożyczyłbyś pieniądze dla "OBOZ PRACY" (myślę że czytałes ten wątek)?
Nie czytałem, w wolnej chwili przejrzę :)

Cytuj (zaznaczone)
Pisząc o karcie kredytowej czy masz na myśli Dankort, bo to nie jest karta kredytowa (musisz otrzymać zgode na kredyt).
Nie, najzwyklejsza karta kredytowa, nie musiała być Dankortem, potrzebowałem jej dosyć mocno gdy studiowałem jeszcze na Uniwerku w Polsce i musiałem dolecieć na egz. tanimi liniami a jedyną możliwością, jeszcze wtedy, była płatność za bilety tylko kartą kredytową  >:(


Dobra, może skończmy temat mojej pożyczki bo schodzimy ostro z tematu i chyba nijak się ma do nagonek lub przenieśmy go do nowego wątku na np. hydepark ?

Offline Heavyman

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Lis 2009, 22:54:55 »
jednakże wydaje mi się że wystarczająco długo (prawie 2 lata) jestem klientem banku, o normalnej historii konta, w sensie regularne wpływy co 2 tygodnie, trochę oszczędności itp, aby otrzymać kartę kredytową z najmniejszym możliwym limitem. A jak się okazuje nie.  :-\


Fakt, dziwne. Ja dostałem po pół roku, ale z dużymi oporami i w zasadzie dlatego że się pani zagalopowała w obietnicach. Później głupio było się już wycofać.
Z jakiego banku korzystasz ?

P.S. Tośmy nieźle zboczyli z tematu  :D

poloniainfo.dk

Odp: I znowu nagonki!
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Lis 2009, 22:54:55 »

 

I znowu Dania przoduje - najszczesliwszy kraj swiata

Zaczęty przez ReFormerDział Hydepark

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 18990
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2010, 08:26:44
wysłana przez Bulinka
AXEL znowu...

Zaczęty przez Aneczka86Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 62558
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2013, 23:36:13
wysłana przez myszka0807
SAS znowu ląduje awaryjne

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7242
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 19:01:54
wysłana przez K3
Znowu prosba:)

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4055
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2011, 23:09:33
wysłana przez Maja1216
Polska znowu w loterii wizowej do USA

Zaczęty przez anhaDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12910
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2011, 22:15:04
wysłana przez frederiksberg :)