poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: z pamietnika rozbujnika  (Przeczytany 13705 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Zwykłyktoś

  • Gość
z pamietnika rozbujnika
« dnia: 27 Lis 2009, 23:18:59 »
Polska ...............................................................................................Dania
Załatwianie sprawy w urzędzie PL 3 dni w 5 placówkach                      DK 3godziny w 1 placówce
internet PL płacisz za 1Mbts dostajesz 512 Kbts                                    DK płacisz za 6 Mbts 2 Mbts masz gratis
praca PL jako ochrona NIGHT CLUB,wynagrodzenie ok 3000zł                 DK 19000dkk
auto BMW 735                                                                                DK Opel astra 1,4
Kultura na drodze ,PL plus  10 %                                                        DK plus 68 %   
Legalna praca             55%                                                                           92%
Atrakcje dla dzieci minimum                                                                       maximum
Atrakcyjne kobiety zgrabne  97%                                                                  3%
 Mam nadzieje że nikogo nie obraziłem,zaraz bedzie pytanie skąd te statystyki.

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lis 2009, 23:31:51 »
Wszystko się zgadza, a kobiety i auta...hmm wszystko zależy który rocznik wybierasz ;D

Pozdrawiam ;D

joanna1997

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lis 2009, 23:51:17 »
Uważam,że dzieci w Polsce mają szerszą gamę rozrywek aniżeli tu.Oczywiście często zależy to od zasobności portfela rodziców ale czy i w Danii mieszkają sami milionerzy,których stać na cotygodniowy wyjazd do legolandu,summerlandu czy innego parku rozrywki?W Polsce mamy kina,teatry,baseny,są też parki wodne,wesołe miasteczka.Pochodze z małego miasteczka ale i tam córka nigdy się nie nudziła.Zawsze miała alternatywę:mogła chodzić na różne kółka w szkole i nie tylko typu "polonistyczne.W ośrodku kultury są także zajęcia dladzieci,nieodpłatne.Teraz władze miast,wsi naprawdę starają się wychodzićnaprzeciw potrzebom naszych maluchów i młodzieży.Są place zabaw,ścierzki rowerowe.Może nie takie ,jak na zachodzie-ale są.Częstoorganizowane sąróżnego rodzaje festyny(w tych miejszych miastach)i festiwale(w tych większych).I tu i tam można wybawić się i zobaczyć ciekawych,często sławnych ludzi.A dla dzieci to frajda(dla nas też!).Są kluby sportowe,działają organizacje kościelne.Nie tylko modli się tam ale często księża czy siostry organizują fajne zabawy,wycieczki.Myślę,że Polska stoi wyżej w tej kwesti,jaką jest rozrywka dla dzieci.

joanna1997

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lis 2009, 23:55:45 »
przepraszam,atrakcje dla dzieci,a pisałam rozrywkę.przwie to samo!a ileż to nasze pociechy moga zobaczyc.Napewno Dania nie jest tak zróżnicowana jak Polska!Góry,morze,lasy,jeziora,puszcze.Czasu by mi nie starczyło ile można w Polsce zobaczyć.I to są też atrakcje!

Zwykłyktoś

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lis 2009, 00:44:54 »
przepraszam,atrakcje dla dzieci,a pisałam rozrywkę.przwie to samo!a ileż to nasze pociechy moga zobaczyc.Napewno Dania nie jest tak zróżnicowana jak Polska!Góry,morze,lasy,jeziora,puszcze.Czasu by mi nie starczyło ile można w Polsce zobaczyć.I to są też atrakcje!
Zwracam HONOR Kolezanko Lasy w pl są piękniejsze ,w sumie w Dani lasów jest jak na lekarstwo.Odnośnie rozrywki dla dzieci ,to prawda wszystko zalezy od portfelika a wiadomo ile większosc klasy średniej zarabia,od 700 zł do 2300zł ,ci co więcej mają w pl to zazwyczaj.......ahhhh nie komentujmy....bo zaraz ktoś mądry wyskoczy i zepsuje nam temat.POZDRAWIAM.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2009, 10:09:28 »

Uważam,że dzieci w Polsce mają szerszą gamę rozrywek aniżeli tu
 
Uwazam zupelnie inaczej :)

Cytuj (zaznaczone)
W Polsce mamy kina,teatry,baseny,są też parki wodne,wesołe miasteczka.

Tu tez sa  ;D i lepiej zorganizowane, moim zdaniem...  Dlugo tu mieszkasz?

Zwykłyktoś trafne statystyki ;)

Zwykłyktoś

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2009, 11:11:08 »
 
Uwazam zupelnie inaczej :)
 
Tu tez sa  ;D i lepiej zorganizowane, moim zdaniem...  Dlugo tu mieszkasz?

Zwykłyktoś trafne statystyki ;)

Ja 4 lata a rodzinka dojechała po roku.Pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2009, 11:11:08 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lis 2009, 13:36:11 »
Uważam,że dzieci w Polsce mają szerszą gamę rozrywek aniżeli tu.Oczywiście często zależy to od zasobności portfela rodziców ale czy i w Danii mieszkają sami milionerzy,których stać na cotygodniowy wyjazd do legolandu,summerlandu czy innego parku rozrywki?W Polsce mamy kina,teatry,baseny,są też parki wodne,wesołe miasteczka.Pochodze z małego miasteczka ale i tam córka nigdy się nie nudziła.Zawsze miała alternatywę:mogła chodzić na różne kółka w szkole i nie tylko typu "polonistyczne.W ośrodku kultury są także zajęcia dladzieci,nieodpłatne.Teraz władze miast,wsi naprawdę starają się wychodzićnaprzeciw potrzebom naszych maluchów i młodzieży.Są place zabaw,ścierzki rowerowe.Może nie takie ,jak na zachodzie-ale są.Częstoorganizowane sąróżnego rodzaje festyny(w tych miejszych miastach)i festiwale(w tych większych).I tu i tam można wybawić się i zobaczyć ciekawych,często sławnych ludzi.A dla dzieci to frajda(dla nas też!).Są kluby sportowe,działają organizacje kościelne.Nie tylko modli się tam ale często księża czy siostry organizują fajne zabawy,wycieczki.Myślę,że Polska stoi wyżej w tej kwesti,jaką jest rozrywka dla dzieci.

/quote]
W Polsce mamy kina, baseny, parki wodne, wesole miasteczka, rozne kolka zainteresowan, sciezki rowerowe itp. W DANII
TEGO CHYBA NIE MA - opamietaj sie, chyba ze w ogole nie jestes zorientowana w jakim kraju mieszkasz. No i jeszcze tylko jedno - wiekszosc tych wszystkich rozrywek w Polsce dostepa jest moze dla proentowo niewielkiej grupy dzieci i mlodziezy.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lis 2009, 13:47:21 »
No Panie Zwykłyktoś zestawienie na 100% ale ortografia 0%, trzeba nad nią popracować ( ...rozbójnika).  ;D

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lis 2009, 14:31:12 »
Ja 4 lata a rodzinka dojechała po roku.Pozdrawiam.

 O to pytalam joanna1997 bo same dziwactwa napisala. A tym brakiem sciezek rowerowych w Danii to juz w ogole niewypal  ;D

joanna1997

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lis 2009, 14:35:03 »
mieszkam tu prawie 5 lat,z rodziną.pozdrawiam

joanna1997

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lis 2009, 14:36:31 »
i to nie był mój wpis ,że w Danii nie ma ścieżek rowerowych.

joanna1997

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lis 2009, 14:42:02 »
i uważam(do rogi),że teraz w Polsce wiele dzieci ma dostęp do atrakcji,wiele,a nie "niewielki procent".Ja nie byłam bogata (nie pracowałam)ale zawsze wykrzesałam parę złotych,żeby dziecko miało wyjazd do kina czu teatru.Nie jest to majątek.Jeżdżę do kraju bardzo często i widzę zmiany,zmiany na lepsze.I w zasadzie ciężko porównywać procentowo gdyż nas jest 40 milionów a Duńczyków 5!

Zwykłyktoś

  • Gość
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lis 2009, 15:53:25 »
No Panie Zwykłyktoś zestawienie na 100% ale ortografia 0%, trzeba nad nią popracować ( ...rozbójnika).  ;D
Nie byłem orłem z j polskiego ;D ;D ;D ;D ;,a błedy sie popełnia.pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lis 2009, 17:04:51 »
i uważam(do rogi),że teraz w Polsce wiele dzieci ma dostęp do atrakcji,wiele,a nie "niewielki procent".Ja nie byłam bogata (nie pracowałam)ale zawsze wykrzesałam parę złotych,żeby dziecko miało wyjazd do kina czu teatru.Nie jest to majątek.Jeżdżę do kraju bardzo często i widzę zmiany,zmiany na lepsze.I w zasadzie ciężko porównywać procentowo gdyż nas jest 40 milionów a Duńczyków 5!
Powinnismy sie wszyscy cieszyc, ze kraju zmienia sie na lepsze. Jak piszesz musialasw Polsce wykrzesac pare zlotych aby dziecko poszlo do kina lub teatru. Tutaj nie trzeba wykrzesywac. Dzieci dunskie uczestnicza srednio 2 razy w tygodniu w roznego rodzaju
"aktiviteter" jak pilka nozna, badminton, plywanie, taniec, spiew, muzyka. W soboty zabbieraja pociechy do kina/teatru (specjalne przedpoludniowe seanse). Mozna dyskutowac czy to nie za duzo i czy to nie ambicje rodzicow co decyduja o aktywnosciach dzieci. Rezultaty wszechstronnosci najmlodszego pokolenia widac np. w programach tv jak Talent 2009 czy tez X-faktor.

poloniainfo.dk

Odp: z pamietnika rozbujnika
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lis 2009, 17:04:51 »