poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: proszę o poradę  (Przeczytany 20172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Mar 2010, 08:29:43 »
W grupie łatwiej prawda ?  :-X

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Mar 2010, 11:36:05 »
   :-[  ... zwłaszcza, że prowokacja zupełnie nietrafiona, ponieważ zgadzam się całkowicie z rogą.

Jomir, niezwykle rozczarowuje mnie Twoja postawa, żałosne wycieczki osobiste, zaciętość, prowokacje, które niczego nie wnoszą i do niczego nie prowadzą. Tak nie zachowuje się człowiek dorosły, a już na całkiem nie człowiek na poziomie, za którego jednak Cię uważałam. Podczas dysput z Tobą traktowałam Cię jak godnego siebie przeciwnika, teraz widzę, że się myliłam. I jest mi przykro.

"Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem"- zwłaszcza w takich przypadkach. Jomir- i tę sentencję kieruję do Ciebie.
Zajmij się, proszę, doradzaniem ludziom- jeśli potrafisz, sprawami ważniejszymi, pisz tam-  gdzie potrafisz "budować", a nie tylko niszczyć.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Mar 2010, 11:44:15 »
 ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Mar 2010, 13:17:48 »
   :-[  ... zwłaszcza, że prowokacja zupełnie nietrafiona, ponieważ zgadzam się całkowicie z rogą.

Podczas dysput z Tobą traktowałam Cię jak godnego siebie przeciwnika, teraz widzę, że się myliłam. I jest mi przykro.



[Posted on: 04 Mar 2010, 13:15:33]

A ja taki naiwny myslalem, ze tutaj na forum jestesmy w jakis sposob "przyjaciolmi", ktorzy probuja sobie nawzajem pomoc.
Przyslowei mowi - czlowiek uczy sie cale zycie.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Mar 2010, 19:26:14 »


[Posted on: 04 Mar 2010, 13:15:33]

A ja taki naiwny myslalem, ze tutaj na forum jestesmy w jakis sposob "przyjaciolmi", ktorzy probuja sobie nawzajem pomoc.
Przyslowei mowi - czlowiek uczy sie cale zycie.

roga, też tak myślałam. Niestety, doświadczenia z Jomir, tę naiwność zweryfikowały  :-X

kamila

  • Gość
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Mar 2010, 19:47:12 »
roga, też tak myślałam. Niestety, doświadczenia z Jomir, tę naiwność zweryfikowały  :-X



Jaka wygodna musi byc taka umiejetnosc interpretowania kazdego tekstu po swojemu, wbrew jego oczywistemu znaczeniu i wbrew intencjom autora.


Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Mar 2010, 19:52:38 »
 :o

poloniainfo.dk

Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Mar 2010, 19:52:38 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Mar 2010, 21:16:27 »
roga, też tak myślałam. Niestety, doświadczenia z Jomir, tę naiwność zweryfikowały  :-X

Ubolewam nad faktem, ze forum w niektorych przypadkach, a jest ich sporo, jest plaszczyzna na ktorej uzytkownicy usiluja "nawracac niewiernych", czesto w sposob trudny do zaakceptowania (bynajmniej przeze mnie), stosujac tzw. niedozwolone chwyty i wolnoamerykanke. Moja wypowiedz nie byla skabusewana do jednej konkretnej osoby, ale raczej do generalnie panujacej atmosfery i to nie tylko w tym watku. A tak prawde mowiac, zdrowa i konkstruktywna krytyka jest jak najbardziej pozyteczna, jezeli potrafi sie wyciagnac z niej wnioski. "Rozmawiajmy" na forum jak przystalo na ludzi kulturalnych.
Oczywiscie forum jest otwarte dla wszystkich, ale sami wybieramy na czyje posty chcemy odpowiadac. 

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Mar 2010, 21:41:37 »
... normalnie brak słów ...
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Mar 2010, 09:44:45 »
......Jomir, niezwykle rozczarowuje mnie Twoja postawa, żałosne wycieczki osobiste, zaciętość, prowokacje, które niczego nie wnoszą i do niczego nie prowadzą. Tak nie zachowuje się człowiek dorosły, a już na całkiem nie człowiek na poziomie, za którego jednak Cię uważałam. Podczas dysput z Tobą traktowałam Cię jak godnego siebie przeciwnika, teraz widzę, że się myliłam. I jest mi przykro.

"Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem"- zwłaszcza w takich przypadkach. Jomir- i tę sentencję kieruję do Ciebie.
Zajmij się, proszę, doradzaniem ludziom- jeśli potrafisz, sprawami ważniejszymi, pisz tam-  gdzie potrafisz "budować", a nie tylko niszczyć......


Lilia, droga ty moja nas naprawde nie interesuje co cie rozczarowalo a co zachwycilo, to czy sie mylisz czy nie tez dla innych

 forumowiczów nie ma najmniejszego znaczenia, jesli cos chcesz do kogos kabusewac - rób to prywatnie, nas innych twoje

prywatne anse nie interesuja, nie po to tu jestesmy, forum jest otwarte dla WSZYSTKICH co takze administrator ci juz

wczesniej wyjasnil i nie tobie decydowac kto gdzie i co moze pisac.

Pozdrawiam serdecznie i zycze milego dnia
:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Mar 2010, 12:04:59 »
@ae@ Zapewniam Cię, nie musisz pewnych pewnych postów czytać. Jeśli jednak chcesz się wypowiadać- droga wolna.
Również Cię pozdrawiam. :)


[Posted on: 05 Mar 2010, 10:43:38]

Moja wypowiedz nie byla skabusewana do jednej konkretnej osoby, ale raczej do generalnie panujacej atmosfery i to nie tylko w tym watku. A tak prawde mowiac, zdrowa i konkstruktywna krytyka jest jak najbardziej pozyteczna, jezeli potrafi sie wyciagnac z niej wnioski. "Rozmawiajmy" na forum jak przystalo na ludzi kulturalnych.
Oczywiscie forum jest otwarte dla wszystkich, ale sami wybieramy na czyje posty chcemy odpowiadac. 

roga, ja się jak najbardziej z Tobą zgadzam, tyle tylko, że trudno o rzeczową dyskusję, kiedy ktoś- podczas wymiany postów- zostaje obrzucany mięsem, czy po prostu nazwany "głupkiem" tylko z tego powodu, że jest innego zdania.
A tak właśnie było.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Mar 2010, 12:55:57 »
Lilia: kiedy ja mam ochote wszystkie posty czytac, byle byly na temat i nie robily wycieczek osobistych, do takich postów mozna uzyc prywatnego emaila albo napisac tu na forum prywatnie.

Otwarte forum nie jest miejcem na prywatne "wycieczki", nas twoje prywatne zdanie o innych NIE INTERESUJE.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Mar 2010, 13:30:53 »
Powracając do tematu  ;D Ktoś wcześniej napisał, że Kolding jest ładnym miejscem. I jest, tylko, że nie dzieje się tu za wiele i myślę, że jeśli chcecie mieszkać w miejscu gdzie jest dużo ludzi, pubów, klubów, kin, teatrów itp. to powinniście wybrać Kopenhagę, albo Århus. W sumie w Kolding też jest kino, teatr, pub i klub, tylko, że po jakimś czasie ma się dosyć chodzenia w to samo miejsce...

Do Lilii i Jomir: dorosłe a jak dzieci  :) naprawdę śmiesznie się Was czyta  ;D

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Mar 2010, 14:31:51 »
lilio i jomir, a moze jomir i lilio, zebyscie nie mialy pretensji, ze ktoras postawilam na pierwszym miejscu,  forum byloby nudne bez waszych utarczek!!!!
Z tym, ze lilia podaje  zdecydowanie mniej szczegolow ze swego zycia, popraw sie lilio!
O jomir wiemy prawie wszystko, dla mnie to tak jakbym znala cie osobiscie, moze rozpoczniej taki watek jak fachura o swoim zyciu i wtedy nikt nie bedzie sie czepial, ze wrzucasz szczegoly ze swojego zycia do wszystkich watkow.
Fachure czytam z ciekawoscia i rozbawieniem, mysle ze dorownasz mu  ;)
pozdrowienia dla was obu!
« Ostatnia zmiana: 05 Mar 2010, 14:44:52 wysłana przez faja »

kamila

  • Gość
Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Mar 2010, 15:43:31 »
Z tym, ze lilia podaje  zdecydowanie mniej szczegolow ze swego zycia, popraw sie lilio!

Za to szczegolow z zycia innych osob nie szczedzi:)

poloniainfo.dk

Odp: proszę o poradę
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Mar 2010, 15:43:31 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9071
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6446
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9291
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9978
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9076
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1