poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ZLODZIEJE  (Przeczytany 29098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline florek0

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Lut 2010, 17:53:25 »
ale na pewno sobie poradzą, jak tylko Grenadnia się odlączy (i przestanie zasysać kasę - jak mi zostało powiedziane) to mogą zniknąć duże wydatki, z drugiej strony to się odlączy jak tylko znajdzie zloża ropy z których będzie w stanie sama utrzymać

a co do Polaków to mi się kojarzą artykuły na jv.dk, gdzie normalnym przestępstwom jest poswiecany jeden artykul, a ostanio (jakoś miesiąc temu) gdy zostało coś skradzione przez osoby ze wschodniej europy no to już były dwa (pierwszy - wywiad z wlaścicielem sklepu i przedstawienie zdarzenia, a drugi wywiad z zmęczonym tymi wybrykami ochroniarzem, który pilnuje porzadku na deptaku).
Nie wątpie że wraz ze wzrostem Polaków w Danii wzrosła iloćś przestępstw popełnianych przez wspólobywateli, ale nie dajmy sobie wmówic ze jesteśmy złem i zakałą

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Lut 2010, 18:58:23 »
Oczywiscie, ze Danii nie stac na ten system socjalny, ktory byl do niedawna, bo polowa Europy Wschodniej lapy po niego wyciaga.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Lut 2010, 20:33:37 »
Nie wątpie że wraz ze wzrostem Polaków w Danii wzrosła iloćś przestępstw popełnianych przez wspólobywateli, ale nie dajmy sobie wmówic ze jesteśmy złem i zakałą
Nie musimy sobie wmawiac, ze jestesmy zakala, ale moze drzazga, ktora niby nie boli ale denerwuje.

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Lut 2010, 20:37:24 »
Oczywiscie, ze Danii nie stac na ten system socjalny, ktory byl do niedawna, bo polowa Europy Wschodniej lapy po niego wyciaga.
Co masz dokładnie na myśli?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Lut 2010, 20:39:35 »
..Niestety nie  wszyscy  moga  byc  w pozycji USA .. ich  dlug  jest  w  dolarach  i oni  sami dolary drukuja .. Danii nie stac juz chyba na ten system socjalny  ktory byl do tej pory ..
To moja skromna  opinia  ;D

Mylisz sie, dlug USA, to przede wszystkim pozyczki/obligacje panstwowe wykupione przez Chiny - bardzo powazny problem dla Stanow. Problem Danii nie jest problemem, ale jedynie oslabieniem sytucji finansowej znajdujacej sie nadal na bardzo wysokim i stabilnym poziomie. A co bedze za rok czy dwa nie jest mozliwym do przewidzenia w obecnej globalnej sytuacji kryzysu.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Lut 2010, 09:30:56 »
Co masz dokładnie na myśli?

Pewnie to, że Jomir z dziećmi - właśnie między innymi  ;D

[Posted on: 18 Lut 2010, 09:08:25]

Nie wiem jak jest w przypadku samochodow, natomiast sklepy ostatnio zalewa plaga Polakow na goscinnych wystepach...
Zaprzyjaznieni policjanci twierdza, ze dzieje sie to w tej chwili masowo. I nie sa to pojedyncze typki, ktore kradna jeden krem czy pachnidlo na wlasny uzytek, a zorganizowane grupy, ktore laduja w sklepach pelne plecaki.

Jomir, nie rozmawiaj ze "znajomymi" policjantami. Pewnie za dużo piją  ;D

Po drugie, nie rób fałszywego pr samej sobie, jako Polce i matce 100% polskich dzieci, okay?
Jakieś 2-3 miesiące temu czytałam dobry artykuł, w którym to napisano, że O DZIWO, "wschodnioeuropejskie zorganizowane bandy złodziei", to WYMYSŁ samych przestraszonych Duńczyków.




[Posted on: 18 Lut 2010, 09:12:40]

Owego czasu w tv pokazywali jak złapali grupę złodziejaszków z Polski. Oczywiście w pracy komentarze ze strony duńskiej się posypały. Mój przełożony skomentował to tak: : .... nie przejmuj się, my też mamy rodzimych złodziei, tylko o tym się nie mówi w tv bo to normalka ...". Tak więc w każdym społeczeństwie są ludzie i klamki.

O to właśnie mi chodzi. Natomiast komuś tu wyjątkowo zależy na oczernianiu swoich własnych rodaków. I mam wrażenie,że ktoś leczy tym kompleksy.. :o ::)


[Posted on: 18 Lut 2010, 09:16:10]

Samochodow sie nie zamykalo... a opony mogly spokojnie lezec na podworku...
Nie mieszkalam wtedy w Danii, ale moja mama...
Tak jak mowisz, dom otwarty, auto otwarte jeszcze kluczyki w stacyjce...

Na pocieszenie- nie dalej jak pół roku temu- na stacji benzynowej nieopodal stało zaparkowane dobre auto. Z kluczykami leżącymi na przedniej oponie. :D

[Posted on: 18 Lut 2010, 09:23:12]

Mylisz sie, dlug USA, to przede wszystkim pozyczki/obligacje panstwowe wykupione przez Chiny - bardzo powazny problem dla Stanow. Problem Danii nie jest problemem, ale jedynie oslabieniem sytucji finansowej znajdujacej sie nadal na bardzo wysokim i stabilnym poziomie. A co bedze za rok czy dwa nie jest mozliwym do przewidzenia w obecnej globalnej sytuacji kryzysu.


roga, ale nawet w Danii mówiło się, że kryzys powinien pójść "w zapomnienie" w 2010 roku, tymczasem jest gorzej niż było,i lepszego- nie widać- co muszę z przykrością stwierdzić.
Niedawno koleżanka opowiadała, która pracuje jako sosu hjælper: mówi, że prędko szuka nowej pracy, bo w jej komunie mocno poobcinano godziny, jak również etaty- i , z całkiej znośnej pracy ze starszymi osobami, TERAZ pozostało samo "mycie tyłków i pampersy", bo na więcej nie starcza czasu. Dziewczyna wykańcza się psychicznie.  :( ::)

vanroy

  • Gość
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Lut 2010, 12:48:06 »
W ubieglym tygodniu policja z mojego posterunku skontrolowala passata ,rej pomorska,wlasciciel auta mial w bagazniku rozkrecony rower damski,po ustaleniu okazalo sie, ze skradziony z parkingu przed fabryka.Wlasciciel auta przyznal sie do kradziezy 9 rowerow z terenu fioni, odpowie takze za jazde 26 miesiecy bez pozwolenia,na uzytkowanie auta na pl numerach,oraz po zakonczeniu sprawy karnej  otrzyma zakaz wjazdu do Dani,a kolega z dzialu otrzyma awans,oby tak dalej byc moze i ja dostane jakas gwiazdke :D

poloniainfo.dk

Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Lut 2010, 12:48:06 »

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Lut 2010, 14:44:11 »
W ubieglym tygodniu policja z mojego posterunku skontrolowala passata ,rej pomorska,wlasciciel auta mial w bagazniku rozkrecony rower damski,po ustaleniu okazalo sie, ze skradziony z parkingu przed fabryka.Wlasciciel auta przyznal sie do kradziezy 9 rowerow z terenu fioni, odpowie takze za jazde 26 miesiecy bez pozwolenia,na uzytkowanie auta na pl numerach,oraz po zakonczeniu sprawy karnej  otrzyma zakaz wjazdu do Dani,a kolega z dzialu otrzyma awans,oby tak dalej byc moze i ja dostane jakas gwiazdke :D

Jak zakaz wjazdu do Danii może być kontrolowany skoro jest swobodny przepływ osób i towarów na terenie EU?? Tak się zawsze nad tym zastanawiałam.
P.S. Dobrze, że go złapali. Mam nadzieję, że odpowie za swoje czyny.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Lut 2010, 16:00:14 »
A gdziez tam Liwio!!!
Dzis dostaje pieczatke do paszportu i zostaje deportowany, jutro wraca.
Ze nie wspomne, ze deportacja wyglada tak:
taksoweczka (znaczy sie radiowoz) dowozi Cie do przeprawy promowej w Kopenhadze. Pan policjant kupuje Ci bilecik na prom, ba! daje 300 koron kieszkonkowego (bys bez grosza nie wysiadl w Polsce)...

Rece doslownie opadaja.
Jak wrocisz, to trafisz do wiezienia... ale o czym my mowimy!!!
Jak za opisana powyzej przeze mnie kradziez w supermarkecie (plecak wypelniony produktami do pelna) dostaje sie do 30 dni, a w przypadku recydywy do 3 miesiecy???



Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Lut 2010, 16:45:20 »
Jesli bedzie mial sprawe sadowa i deport to nie tylko nie wjedzie do Danii ale rowniez do calej unii,to nie jest tak ze go odstawia gdzies tam do granicy panstwa,jesli delikwent wroci to moze isc do odsiadki,ja swego czasu mialem deport ze szwajcari i mialem zakaz wjazdu przez dwa lata do calej unii plus krajow ze strafy szengen,szwajcaria wtedy nie byla w unii ale przynalezala do strefy szengen,po niecalym roku od deportu i wyroku wymienilem paszport i pojechalem do niemiec pech chcial ze na stacji benzynowej skontrolowaly mnie paly (bylem razem z ziomkiem,ziomek czysty nie karany),po sprawdzeniu paska w systemie wyszlo ze mam zakaz i co i zero gadi obraczki i na komende,byl wieczor wiec siadzialem do rana a rano na szybka rozprawe i do odsiadki mialem dwa miechy za zlamanie zakazu wjazdu.Dolozyli jeszcze od siebie zakaz wjazdu dozywotnio z tym ze moglem nie wczesniej jak po dziesieciu latach wyslac pismo do Koln z prosba o kasacje wyroku,Akcja cala mila miejsce w 1997roku.Tak wiec jak widzicie deport nie zawsze konczy sie tylko wykopem z danego kraju ale takze skutakami prawnymi.

Offline bsb1

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Mar 2010, 18:25:23 »
3 Polaczkow w wieku 18 ,20 i 28 lat zatrzymala politi w Holsted podczas szaberku workow z  ubraniami z gembrugsa podczas zaladunku do bialego mercedesa NA POLSKICH TABLICACH REJESTRACYJNYCH,wstyd isc do pracy przez takie szumow......Art dostepny w Vejen AVIS

Offline art1

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Mar 2010, 19:39:56 »
jaki czas temu na zakupach w fotexie zauważyliśmy z żoną że 2 dziewczyny ok 30lat wyciągają promocyjne rzeczy dodawane do podpsaek czy czegoś tam i ładują do kieszeni, moja mówi domnie - zobacz nietylko polacy kradną, duny też - po wyjsciu z kasy mijamy te dziewczyny a ona po polsku nawijają, normalnie żonie kopara opadła :)
wstyd jak diabli :)

Offline Emily28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Mar 2010, 19:45:43 »
Ostatnio w centrum miasta w Odense,dokladnie kolo H&M pijane małżeństwo wyzywało sie po polsku...Jak to usłyszałam to dosłownie ręcę mi opadły.Klneli na siebie tak ze az uszy bolaly.Ona go wyzywala ze znow jest pijany a on ja ze jest stara kur...
Tacy to nas rodacy.;-)

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Mar 2010, 21:01:51 »
hahahaha,  :D  :D :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Mar 2010, 21:11:38 »
Mi jakis miesiac temu lampy zewnetrzne ukradli...Wisialy sobie na budynku dobrych kilka lat, az pewnego dnia znalazl sie jakis amator   >:(

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: ZLODZIEJE
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Mar 2010, 21:11:38 »

 

zlodzieje

Zaczęty przez annaodenseDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3745
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2006, 08:28:31
wysłana przez Grzegorz_Odense