poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL  (Przeczytany 37000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Maj 2010, 23:56:25 »
Innej drogi nie ma, nie mozna wydawac wiecej niz sie zarabia, to samo dotyczy spoleczenstwa.


Mozna, mozna. I tak tez sie dzialo przez kilka ldobrych at, np. zyjac ponad stan nie z zarobionych pieniedzy, ale na przyklad z "friværdi af egen bolig", to znaczy z wartosci wlasnej nieruchomosci, ktora powiekszala sie kazdego dnia, a ktora to friværdi zapozyczano w banku, a raczej banki naklanialy do zapozyczania. Dzisiaj wiele z tych osob ma dlug w nieruchomosci, ktory jest wiekszy nizcena rynkowa tejze nieruchomosci. A tak na powaznie to masz racje. 

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Maj 2010, 23:58:59 »
nie mozna wydawac wiecej niz sie zarabia, to samo dotyczy spoleczenstwa.


Mylisz się, większość państw wydaje więcej niż zarabia, Polska np nieprzerwanie od 1991 roku ma deficyt budżetowy...

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Maj 2010, 00:16:57 »
I to się też musi skończyć. Ale zadłużenie Polski na mieszkańca jest akurat nie takie znowu wielkie... Znajdujemy się dokładnie w połowie listy krajów europejskich.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Maj 2010, 09:21:05 »
Emil: pewnie jak sie chce to mozna, Grecja tez zyla "ponad stan"...
A Polska jest - na razie - w tej szczesliwej sytuacji ze jest krajem nowoprzyjetym i dostaje unijne pieniadze "na rozwój".
Poczekaj, przyjdzie tez ten czas ze dotowanie "rozwojowe" sie skonczy i Polska tez bedzie musiala zacisnac pasa i sama placic za swoje drogi, chodniki, szkolnictwo itd, itp i do tego placic do unijnej kasy.

A poza tym jak porównac wydatki panstwa na spoleczenstwo w Danii i w Polsce, raczej niewielu bezrobotnych Dunczyków jedzie do Polski zeby zalapac sie na polska kuroniówke?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Maj 2010, 15:06:56 »
Emil: pewnie jak sie chce to mozna, Grecja tez zyla "ponad stan"...
A Polska jest - na razie - w tej szczesliwej sytuacji ze jest krajem nowoprzyjetym i dostaje unijne pieniadze "na rozwój".
Poczekaj, przyjdzie tez ten czas ze dotowanie "rozwojowe" sie skonczy i Polska tez bedzie musiala zacisnac pasa i sama placic za swoje drogi, chodniki, szkolnictwo itd, itp i do tego placic do unijnej kasy.

A poza tym jak porównac wydatki panstwa na spoleczenstwo w Danii i w Polsce, raczej niewielu bezrobotnych Dunczyków jedzie do Polski zeby zalapac sie na polska kuroniówke?
Bzdury piszecie - szczególnie "@ae@".
UE wcale nie jest taka szczodra - co więcej można przyjąć że tyle samo WPŁACAMY (my tzn Polska) do Unii co od niej łaskawie "dostajemy" (dziwi mnie szum medialny - ile to my niby dostajemy z Unii - a mało osób wspomina ILE POLSKA PŁACI DO UNII - widocznie tak wygodniej)...
Otóż:
W 2009 r. przewidywano NA WPŁATĘ DO UNII EUROPEJSKIEJ środki w kwocie 12.573.808 tys. zł, w tym:
- § 8517 - wpłata obliczona na podstawie Dochodu Narodowego Brutto - 8.026.667 tys. zł,
- § 8527 - wpłata obliczona, zgodnie z metodologia wynikającą z przepisów Unii Europejskiej, na podstawie podatku od towarów i usług - 1.913.486 tys. zł,
- § 8537 - wpłata z tytułu udziału w opłatach celnych i opłatach rolnych - 1.556.940 tys. zł,
- § 8547 - wpłata z tytułu udziału w opłatach cukrowych - 47.180 tys. zł,
- § 8567 - wpłata z tytułu finansowania rabatu brytyjskiego - 1.029.535 tys. zł
Trudno znaleźć informacje ile dokładnie Polska dostaje z Unii - ale za lata 2004 - 2008 - było to między 60.000.000 tys.zł a 70.000.000 zł - także BILANS WPŁAT/WYPŁAT WŁAŚCIWIE WYCHODZI NA 0zł (lata 2004-2008 - to 5 lat - mniej zorientowani niech sobie policzą na paluszkach) - a warto jeszcze dodać że w 2007 i w 2008 roku POLSKA WPŁACIŁA WIĘCEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ NIŻ OD NIEJ DOSTAŁA)...
Za to jest jeden "plus"  ;) z wstąpienia do Unii - przybyło ok 100.000 miejsc pracy (na urzędniczych stanowiskach)  ;D  :P

[Posted on: 21 Maj 2010, 13:41:40]

A! Jeszcze taki truizm - mała lekcja dla zwolenników UE i teorii że ponieważ jesteśmy w Unii to niezależnie od tego co się będzie działo to inne kraje nam pomogą...
Otóż nie - nie pomogą nam. A dlaczego pomogli Grecji? - Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze (a nie o "wspólnotę europejską", "poczucie wspólnoty", "jedną, wielką - zjednoczoną Europę" i inne demagogiczne bzdety)
Niemcy mieli bardzo dużo greckich obligacji - w przypadku bankructwa Grecji - cała kasa włożona w te obligacje po prostu by przepadła - podając Grecji rękę (poprzez pożyczenie jej kolejnych miliardów euro) - Niemcy (a wraz z nimi cała UE ;) - przedłużyli sobie możliwość wykupienia/sprzedania tych obligacji - a co za tym idzie odzyskania włożonych pieniędzy. Chodzi o kasę i jeszcze raz o kasę (a że to się nazywa "niesieniem pomocy bo to nasz obowiązek" czy "solidaryzowaniem się z innymi krajami UE" - pozostawiam bez komentarza...)
Nie wiem jaka jest struktura długu pozostałych krajów PIGS (Portugalia, Italia, Grecja, Spain - Hiszpania) - ale jestem pewien na 100% - że jeśli Niemcy czy Anglicy nie będą mieli w tym INTERESU to po prostu pozwolą upaść takiej Portugalii czy Hiszpanii (co tym krajom na dobre przynajmniej wyjdzie - zaczną przynajmniej wszystko od nowa - a że stracą reputację? - coż - nic nie ma darmo - coś za coś..)
Także puentując - z jednej strony rozumiem Greków że nie chcą pieniędzy od UE - bo tym samym uzależniają się jeszcze bardziej od Niemiec i UE - pewnie już na długie lata - generalnie czarno widzę ich przyszłość; z drugiej strony nie rozumiem tego że oni sami nie rozumieją iż muszą ograniczyć wydatki i życie ponad stan.  :P

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Maj 2010, 09:11:31 »
Bohemot:
...co więcej można przyjąć że tyle samo WPŁACAMY (my tzn Polska) do Unii co od niej łaskawie "dostajemy" (dziwi mnie szum medialny - ile to my niby dostajemy z Unii - a mało osób wspomina ILE POLSKA PŁACI DO UNII - widocznie tak wygodniej)...

Polska jako uznana za kraj/region slabiej rozwiniety korzysta ze specjalnych przywilejów ekonomicznych, z unijnych funduszy na tzw. Cel 1.
Np. Fundusz Rozwoju Regionalnego, Europejski Fundusz orientacji i Gwarancji Rolnej i inne tego typu fundusze z których mozna czerpac a do których Polska na razie nie doplaca.

Nie dziwia cie te artykuly w polskiej prasie? To miasto buduje obwodnice z funduszy unijnych...ta wies remontuje szkole z funduszy unijnych... ta firma dostala dotacje z funduszy unijnych...itd, itp Czy widziales podobne artykuly w prasie dunskiej czy holenderskiej?

....to po prostu pozwolą upaść takiej Portugalii czy Hiszpanii (co tym krajom na dobre przynajmniej wyjdzie - zaczną przynajmniej wszystko od nowa - a że stracą reputację? - coż - nic nie ma darmo - coś za coś..)
Pozwolic upasc to narazic ekonomie swiatowa na nastepne zalamanie. Nieprzemyslane sposoby finansowanie obrotu nieruchomosciami w USA zapoczatkowaly obecny kryzys ekonomiczny , nikt nie chcialby spróbowac tego jeszcze raz - ani ekonomisci ani banki ani prywatne osoby które stracily prace.
Owszem mozna powiedziec - to im wyjdzie na dobre, mozna tez otworzyc oczy troche szerzej i zobaczyc powiazania miedzynarodowe i ludzkie tragedie ...

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Lip 2010, 20:31:41 »
pytanie bylo inne ale jak zwykle poniosla was fantazja ulanska  :) zale. madrosci itd. w tym zacni jestescie  :o

poloniainfo.dk

Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Lip 2010, 20:31:41 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Lip 2010, 21:06:12 »
A ty robertcph na pytanie odpowiedziales ?

Czy poniasla cie ulanska fantazja, zale, madrasci ?

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Lip 2010, 21:38:05 »
W czwartek zatrzymalam mnie policja i odkrecili mi polskie blachy z samochodu. Dwa tygodnie temu skonczylo mi sie pozwolenie i wlasnie mialam zawozic auto do PL. Tlumaczylam policjantowi ze odstawiam auto do kraju ale on nie chcial sluchac. Czy mial prawo zabrac mi tablice i kazac zostawic samochod zaparkowany na ulicy bez zadnej opieki??? Auto na dodatek nie bylo moje. Dostalam zastepcze tablice na dwa dni i pojechalam do PL. Teraz mam problemy z odzyskaniem tablic bo w PL powiedzieli mi ze pierwszy raz spotykaja sie z takim czyms i ze zrobili to nie prawnie. Moze ktos wie jak te tablice odzyskac??? Prosze o pomoc, pozdrawiam

Ludzie zadaja czasami tak glupie pytania ze nie dziwie sie ze nikt na nie rzeczowo nie odpowiada a temat skteca  o 180 stopni.
« Ostatnia zmiana: 10 Lip 2010, 21:49:38 wysłana przez Zurich »

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lip 2010, 18:10:01 »
temat zaczal sie od blach a skonczyl sie na tematyce ogolno panstwoej i o kasie

niektore osoby malo wiedza a wiecej pisza niz to warte

odbieganie od danego aspektu nie jest wskazane bo robi sie tzw. balagan

albo temat - blachy

albo temat - polityka, dotacje itd.

polska jest na skraju upadku, sami sztucznie utrzymuja zlotowke itd. ale uwazam ze to nie miejsce na rozwazanie tego

blachy to niech beda tu poruszane wylacznie blachy i z tym zwiazane sprawy a nie polityka, kasa itd.

 :)   

[Posted on: 18 Lip 2010, 18:05:20]

w dziale prawo jazdy tez jeden zacny chwalil sie jak to on z kolega chodzil na istedgade zeby jeden z nich ...

i jaki watek narzuca sie?

ze osoby szukaja tylko pretekstu zeby zmienic temat i narzucic swoj jednak dziwi mnie to czemu sami nie wyjda z innicjatywa i nie otworza nowy watek

 ::)


Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Wrz 2010, 16:19:19 »
mam ten sam problem wie ktos jak to rozwiazac

[Posted on: 03 Wrz 2010, 14:30:02]

moze jakis adwokat potrzebny

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Wrz 2010, 18:57:37 »
Adwokat w DK bierze ok 1000 koron za godzine pracy i wykonujac swoje obowiazki specjalnie sie nie spieszy.Zastanow sie czy Ci sie to oplaca.

Ps.Moze napisz co sie stalo.Podaj szczegoly sprawy.

[Posted on: 03 Wrz 2010, 16:49:34]

Skat zauwazyl ze z samochodow na obcych blachach jest niezla kasa i bedzie kontynuowac lapanki.Co ciekawe to namierzaja nie tylko samochody bedace w ruchu ale rownierz te na parkingach.Byc moze Ty zostales namierzony przy okazji jednej z tych akcji.To artykul z dzisiaj.

http://www.tvsyd.dk/artikel/59348:SKAT-jagter-biler-med-udenlandske-nummerplader


Offline mlotkiew

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Wrz 2010, 19:29:57 »
Witam!

To jak to w końcu jest z tym okresem w którym można się poruszać na "polskich blachach"? 2 tyg od okresu rejestracji pobytu, czy 6 miesięcy?

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Wrz 2010, 23:42:19 »
Witam!

To jak to w końcu jest z tym okresem w którym można się poruszać na "polskich blachach"? 2 tyg od okresu rejestracji pobytu, czy 6 miesięcy?

Dwa tygodnie, jesli przybywasz tu z zamiarem podjecia pracy.

ReFormer

  • Gość
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Wrz 2010, 00:01:16 »
Dwa tygodnie, jesli przybywasz tu z zamiarem podjecia pracy.

Jesli przebywa z zamiarem podjecia pracy ... to zawsze moze powiedziec, ze jest w celach turystycznych - a nuz nie znajdzie pracy, to co?  ;)

poloniainfo.dk

Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Wrz 2010, 00:01:16 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13436
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
polskie szkoly

Zaczęty przez martuchnamDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 37676
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 22:40:11
wysłana przez Jomir
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 56269
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 48213
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15879
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy