poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 228815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline denice123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #120 dnia: 18 Cze 2008, 13:00:54 »
Słyszałam od znajomego, że jakiś czas temu jego kolegę zatrzymała Policja duńska na granicy i za to że jeździł na polskich numerach rejestracyjnych dostał mandat w wysokości 50 000 DKK! Nic więcej na ten temat nie wiem. Przeraziła mnie wysokość mandatu. Czy ktoś słyszał o takich dużych kwotach mandatu i może ktoś był w takiej samej sytuacji? (oby nie)

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #121 dnia: 18 Cze 2008, 14:48:40 »
Słyszałam od znajomego, że jakiś czas temu jego kolegę zatrzymała Policja duńska na granicy i za to że jeździł na polskich numerach rejestracyjnych dostał mandat w wysokości 50 000 DKK! Nic więcej na ten temat nie wiem. Przeraziła mnie wysokość mandatu. Czy ktoś słyszał o takich dużych kwotach mandatu i może ktoś był w takiej samej sytuacji? (oby nie)

od znajomego , że jego kolegę.....

opy

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #122 dnia: 22 Cze 2008, 17:39:42 »
Vero pisales ze masz 2 auta na pl i dk blachach to mowisz jak sie zlapia na pl rej  a jak np sie zlapia 2 razy z rzedy dzkie

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #123 dnia: 23 Cze 2008, 09:50:44 »
Vero pisales ze masz 2 auta na pl i dk blachach to mowisz jak sie zlapia na pl rej  a jak np sie zlapia 2 razy z rzedy dzkie

nie wiem o co ci się rozchodzi, wszystko wyjaśniłem. Doczytaj posty od początku bo chyba sobie kontekst wyrwałeś z wypowiedzi.

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #124 dnia: 26 Cze 2008, 22:43:55 »
ludzie, kupcie tanie dunskie auto i po temacie, każdy jest czysty. Takie gadanie jak jestem w danii, pracuje , a  nie jestem zameldowany, to poprostu tak jak Mirra napisała. Ręce opadają.

Jesli kupie dunskie auto (pewnie starego klunkra) a polskie auto bedzie stalo pod domem i bedzie uzywane tylko na wyjazdy do Polski to czy ktos moze sie przyczepic do polskiego auta? Oczywiscie przez caly pobyt w Danii uzywam dunskiego auta (dojazdy do i z pracy, na zakupy itd. itp.). Jesli zatrzyma mnie politi na polskich blachach w czasie np. powrotu z Polski do miejsca zamieszkania w Danii, to co mam zrobic? Pokazac im dowod rejestracyjny auta dunskiego? Czy takie cos wystarczy?

I drugie pytanie - Czy ktos otrzymal juz odpowiedz ze SKATu na prosbe o pozwolenie na poruszanie sie polskim autem po drogach dunskich po wspomnianym uplywie roku pracy w Danii? Takie pozwolenie podobno mozna otrzymac na dwa lata po zlozeniu wniosku, ktory znajduje sie na stronie SKATu i o takim pozwoleniu informowano Polakow na spotkaniu w SKAT (np. w Billund). Ile czasu trzeba czekac na taka odpowiedz i czy byla to odpowiedz pozytywna czy negatywna?

Klingon

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #125 dnia: 26 Cze 2008, 23:18:34 »
Jesli kupie dunskie auto (pewnie starego klunkra) a polskie auto bedzie stalo pod domem i bedzie uzywane tylko na wyjazdy do Polski to czy ktos moze sie przyczepic do polskiego auta?
Mając dwa samochody jedno nie musi być zarejestrowane? ??? Wątpię żeby miało znaczenie jak często jeździsz.
Przepisy są przepisami i dopóki nie zobaczę na piśmie to nie uwierzę. :)

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Cze 2008, 09:14:16 »
A co niby chcesz na piśmie za tekst aby cię przekonał. Nikt tego nie potwierdzi pisemnie. Teoria jedno praktyka drugie, spójrz na dunskie drogi i zobacz ile tego jezdzi. Kady ma indywidualn sytuacje, kontrakt, polska firma i inne.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Cze 2008, 09:14:16 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #127 dnia: 27 Cze 2008, 09:34:25 »
hehehe.... Tyle jest tego, bo ludzie po porstu nie rejestruja.
Bylabym baaardzo zaskoczona, gdyby sie okazalo, ze wiecej jak 5% ma pozwolenia :)

te 5% to chyba optymistyczna wersja  ;D , ja stawiam coś na poniżej 1%  ;D

Klingon

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #128 dnia: 27 Cze 2008, 10:29:23 »
Można taniej wypożyczyć samochód na wakacje za granicą, ale

jest nielegalny przejazd przez Danię bez specjalnego 'transittilladelse', pozwolenie na przejazd od granicy do granicy - i nie można skręcić do Kopenhagi czy Køge żeby zabrać bagaż i rodzinę. ..
SKAT i policja nie pamięta, żeby ktoś był zatrzymany na autostradzie bez pozwolenia na tranzyt.
"det er ulovligt at køre gennem Danmark uden en særlig 'transittilladelse', en tilladelse hvor man kører fra grænse til grænse - og ikke lige smutter forbi København eller Køge for at hente bagage og familie. ..
De kan ikke huske, at nogen er blevet stoppet på motorvejen med manglende transittilladelser.
"
Regler gør det umuligt at leje feriebil i Sverige

Tak więc wątpię żeby przepisy pozwalały na posiadanie samochodu na polskich tablicach tylko na przejazd do domu. To czy to policja i SKAT egzekwuje to jest inna sprawa. Niedawno SKAT wyłapywał samochody na żółtych tablicach używane prywatnie.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #129 dnia: 27 Cze 2008, 12:36:46 »
do dotyczy sie bardziej szwecji gdzie dunczycy wykupuja mieszkania w szwecji wlasnie i kupują auta na niemieckich i szweckich blachach i smigaja do danii do pracy. Było o tym w telewizji.

Klingon

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #130 dnia: 27 Cze 2008, 14:01:59 »
Przepisy są jedne tak jak przepisy zabraniające przechodzenia na czerwonym świetle. Można skalkulować ryzyko, przejść i w razie braku szczęścia mieć gotowe tłumaczenie. Jak złapali moją mamę to powiedziała że nie rozróżnia kolorów. Polski policjant wytłumaczył, że można przechodzić kiedy świeci się światło na dole i na tym się skończyło. ;D Tak samo można mieć dwa samochody.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #131 dnia: 27 Cze 2008, 14:39:13 »
Myślę ze nie ma co się tutaj za dużo rozwodzić. Następnym razem trzeba wziąść poprostu indywidualny przykład i go rozpatrzyć. W moim przypadku ja mam swoją teorię która się sprawdza, u innych może być inaczej.


Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #132 dnia: 28 Cze 2008, 16:58:09 »
No to wlasciwie nie wiem co z tym o co pytalam? Czy moge miec dwa auta.. jeden dunski, ktorym bym jezdzila w Danii i jeden polski, ktorym jezdzilabym do Polski? Dlaczego mam jezdzic po polskich drogach dunskim autem? Jestem Polka i chyba mam prawo poruszac sie polskim autem gdy jade do domu? Czy koniecznie musze jechac dunskim?

Offline mika

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #133 dnia: 28 Cze 2008, 17:59:52 »
witam
a ja śmigam na polskich tablicach kupiłem je dłużej jak rok temu i wcale nie zamierzam go przerejestrować ani na mnie w PL ani na duńskie blachy bo i po co??
powiedzcie mi drodzy Formowicze obeznani w tej materii.... czy jak mnie stać i mam chęć to mogę jeździć całe życie autem z wypożyczalni,prawda?
i nie wydaje mi sie abym musiał wybierać duńska,a po drugie jak pan policjant udowodni mi ze akurat pan ,x,widniejący w dowodzie rej. nie wypożycza mi auta?
pozdrawiam

Klingon

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #134 dnia: 28 Cze 2008, 18:06:30 »
czy jak mnie stać i mam chęć to mogę jeździć całe życie autem z wypożyczalni,prawda?
i nie wydaje mi sie abym musiał wybierać duńska
Powyżej podałem link do artykułu "Regler gør det umuligt at leje feriebil i Sverige" - Przypisy uniemożliwiają wypożyczenie samochodu na wakacje w Szwecji.

Są przepisy i w nich trzeba szukać odpowiedzi.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #134 dnia: 28 Cze 2008, 18:06:30 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21928
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25854
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23160
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8711
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40752
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo