poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Opieka medyczna  (Przeczytany 250300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Mar 2012, 12:48:19 »
 :)
Bedzie dobrze. Niestety dzieci choruja i nic sie tym nie da zrobic. Z czasem sie czlowiek przyzywczaja, nabiera rutyny.
Oczwiscie zawsze sie martwi, ale juz nie panikuje.
Zdrowka dla malej.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #136 dnia: 17 Mar 2012, 08:18:01 »
Ktos tu napisal: szkoda mi kazdej matki bo przy chorobie dziecka jest wymordowana i fizycznie i psychicznie,

Wlasnie tego "psychicznego wymordowania " mozna uniknac majac podstawowo wiedze ze lekka infekcja wirusowa to nie tragedia, a na stan podgoraczkowy reaguje sie zdjeciem sweterka a nie lekarstwem na obnizenie goraczki,  normalny " kaszel to naturalna i  bardzo zdrowa obrona organizmu.
Matka zachowuje spokój, spokój udziela sie dziecku, i juz od malego dziecko uczy sie ze 37,5 stopni to nie tragedia a cos co po kilku dniach przejdzie.

Pozdrawiam wszystkie mamy i zycze zdrowia maluchom, wiekszym i calkiem duzym :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Mar 2012, 11:55:05 »
Ktos tu napisal: szkoda mi kazdej matki bo przy chorobie dziecka jest wymordowana i fizycznie i psychicznie,

Wlasnie tego "psychicznego wymordowania " mozna uniknac majac podstawowo wiedze ze lekka infekcja wirusowa to nie tragedia, a na stan podgoraczkowy reaguje sie zdjeciem sweterka a nie lekarstwem na obnizenie goraczki,  normalny " kaszel to naturalna i  bardzo zdrowa obrona organizmu.
Matka zachowuje spokój, spokój udziela sie dziecku, i juz od malego dziecko uczy sie ze 37,5 stopni to nie tragedia a cos co po kilku dniach przejdzie.

Pozdrawiam wszystkie mamy i zycze zdrowia maluchom, wiekszym i calkiem duzym :-)

O,to to.. @ae@..z tym, że to niestety standardowe polskie, zaściankowe myślenie.. To samo tyczy się przedszkoli i tego, w jakich warunkach dzieci są chowane ("byliście na dworze cały dzień..??? Przecież mróz był..!")... Polacy z zaścianka nie potrafią zrozumieć, że to, co im znajome, nie musi być najlepsze. Nie potrafią zrozumieć także tego, że w ogóle może być inaczej...;)

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #138 dnia: 20 Mar 2012, 14:33:43 »
"Nie potrafią zrozumieć także tego, że w ogóle może być inaczej...;)" dodałam bym jeszcze że nie rzadko lepiej...

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #139 dnia: 20 Mar 2012, 21:13:24 »
 Rzeczywiscie w Polsce ludzie zawsze lubili  przegrzewac dzieci, cackac sie z chorobami czy to mlodzi czy to starsi..
trzeba miec silne nerwy,zeby obserwowac przez 3 dni dziecko z 40 stopniami goraczki ,dunki maja ten spokoj ,z nami juz gorzej ,to tez  kwestia temperamentu.
tutaj jest inny klimat, inna kultura ,podejscie do chorob inne
podobno nawet Rosjanki "co to nie klaniaja sie kulom "nazywaja wychow dunski "spartanskim"!
Natomiast w Polsce ,z ktorej wlasnie  wrocilam dzisiaj ,wiele sie zmienia, ::)
Dziewczyny we Wroclawiu zaczely chodzic w marcu przy 10 -12 stopniach z golymi nogami( bez rajtuz) i dekoltami  .co kiedys bylo nie do pomyslenia...chyba z Angli to przyszlo lub z Dani ;D a obok babcie w smiesznych kapeluszach i plaszczach zimowych...
W weekend bylo 22 stopni we Wroclawiu  , wielu  bylo w krotkich rekawkach, natomiast w poniedzialek wiosennie panie w plaszczykach, eleganckie szpilki , niektore na niebotycznych obcasach ,razace kolory , zolty , fiolet ,wiosna  ;Dwe Wroclawiu jedyna w swoim rodzaju...
« Ostatnia zmiana: 20 Mar 2012, 21:23:33 wysłana przez ayme »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Mar 2012, 21:41:35 »
Z jednym sie nie zgodze, mianowicie z tym obserwowaniem dziecka przez 3 doby. Znaczy, moze inaczej. Zalezy, kto obserwuje, jezeli matka sama, to zgadzam sie, trzeba miec stalowe nerwy.
Natomiast jak lekarz, to czemu nie?
Moje dziecie bylo codziennie gruntownie przebadane przez lekarza, wszystko po kolei - pluca, gardlo, uszy, wezly chlonne, cala skora (czy nie ma plam, czy wypryskow)... No coz mogl jeszcze zrobic?
Byl pod telefonem na "w razie czego". Gdy spotkalismy sie w trzeciej dobie, wyslal nas po prostu do szpitala.
Osobiscie uwazam, ze to jest sluszne.

Moja corka jakos przezyla swoj pierwszy rok, a dzieki dunskiemu chowowi, antybiotyk dostala dopabuse 2 razy, mimo ze chora/przeziebiona byla z piec razy...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Mar 2012, 21:54:41 »
Natomiast w Polsce ,z ktorej wlasnie  wrocilam dzisiaj ,wiele sie zmienia, ::)
Dziewczyny we Wroclawiu zaczely chodzic w marcu przy 10 -12 stopniach z golymi nogami( bez rajtuz) i dekoltami  .co kiedys bylo nie do pomyslenia...chyba z Angli to przyszlo lub z Dani ;D a obok babcie w smiesznych kapeluszach i plaszczach zimowych...
W weekend bylo 22 stopni we Wroclawiu  , wielu  bylo w krotkich rekawkach, natomiast w poniedzialek wiosennie panie w plaszczykach, eleganckie szpilki , niektore na niebotycznych obcasach ,razace kolory , zolty , fiolet ,wiosna  ;Dwe Wroclawiu jedyna w swoim rodzaju...

ayme..nie żebym miała coś przeciwko, ale..nie mogę doszukać się ze związku między strojem kobiet we Wrocławiu, a opieką medyczną tutaj...? ::) :)

poloniainfo.dk

Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Mar 2012, 21:54:41 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Mar 2012, 22:26:28 »
Bo chyba nie przesledzilas calego watku. Chodzilo o to, ze jak dziecie ma goraczke, to rozbierac trzeba, a nie zakladac dodatkowy sweterek. Ayme pewnie chciala pokazac, ze w Polsce tez zaczynamy sie rozbierac...
I ja widze sens tej wypowiedzi.

Moja ukochana przyjaciolka jesienia (przy temperaturze 7-10 stopni) ubierala dzieci nastepujaco: body z dlugim rekawem, bluzka z dlugim rekawem, polar, kurtka, rajstopy, spodnie, cieple gatki (oczywiscie pielucha i body). W wozku byly okryte cieplym kocem...
W takim ekwipunku chodzila na pieciogodzinne spacery, by "hartowac" dzieci.
Sama oczywiscie tez sie cieplo ubiera, wiec to opisywane rozbieranie we Wroclawiu stwarza jakas nadzieje :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Mar 2012, 22:35:29 »
Bo chyba nie przesledzilas calego watku. Chodzilo o to, ze jak dziecie ma goraczke, to rozbierac trzeba, a nie zakladac dodatkowy sweterek. Ayme pewnie chciala pokazac, ze w Polsce tez zaczynamy sie rozbierac...
I ja widze sens tej wypowiedzi.

Moja ukochana przyjaciolka jesienia (przy temperaturze 7-10 stopni) ubierala dzieci nastepujaco: body z dlugim rekawem, bluzka z dlugim rekawem, polar, kurtka, rajstopy, spodnie, cieple gatki (oczywiscie pielucha i body). W wozku byly okryte cieplym kocem...
W takim ekwipunku chodzila na pieciogodzinne spacery, by "hartowac" dzieci.
Sama oczywiscie tez sie cieplo ubiera, wiec to opisywane rozbieranie we Wroclawiu stwarza jakas nadzieje :)
Ja w Polsce tez chuchalam, dmuchalam na syna, juz nie malego dzieciatka, ale "poczatkujacego" nastolatka, bo zawsze mi sie zdawalo, ze jest za lekko ubrany. Marudzilam, ze czapka, ze rekawiczki... Ale tu napatrzalam sie na dzieci bez tych czapek i rekawiczek, mlodsze od mojego syna i jakos...ie umieajace z tego powodu:). Totez tej zimy, mimo ze z lekkim nerwowy lekiem, pozwalalam mu sie ubierac tak, jak on uwazal za sluszne i tylko obsewowalam.... Nie byl chory ani razu :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

nutka53

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #144 dnia: 21 Mar 2012, 06:40:10 »
Ktos tu napisal: szkoda mi kazdej matki bo przy chorobie dziecka jest wymordowana i fizycznie i psychicznie,

Wlasnie tego "psychicznego wymordowania " mozna uniknac majac podstawowo wiedze ze lekka infekcja wirusowa to nie tragedia, a na stan podgoraczkowy reaguje sie zdjeciem sweterka a nie lekarstwem na obnizenie goraczki,  normalny " kaszel to naturalna i  bardzo zdrowa obrona organizmu.
Matka zachowuje spokój, spokój udziela sie dziecku, i juz od malego dziecko uczy sie ze 37,5 stopni to nie tragedia a cos co po kilku dniach przejdzie.

Pozdrawiam wszystkie mamy i zycze zdrowia maluchom, wiekszym i calkiem duzym :-)


to ja napisalam w calkiem innym konteksie lecz ty wyrwalas to jedno zdanie i uzylas do manipulacji informacja i kontekstem do ktorego sie ta uwaga odnosila. nie potrzebowalas mnie cytowac do prezentowania swojej teori o lekkiej infekcji wirusowej i postepowaniu w takich przypadkach

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #145 dnia: 21 Mar 2012, 06:48:20 »
Kontekst twojej wypowiedzi jest ze przy chorobie dziecka matka czuje sie "wymordowana psychicznie i fizycznie" i absolutnie sie z tobo zgadzam.
Mozna "wymordowania" psychicznego uniknac albo co najmniej zminimalizowac - wlasnie przez wiedze o dziecka chorobie, objawach, leczeniu.

Lekkie infekcje wirusowe to nie "teorie" jak piszesz a wiedza.

Nie rozumiem skad ten agresywny ton?
A poza tym jesli pisze sie cos i "upublicznia" na ogólnie dostepnym forum internetowym to trzeba byc swiadomym ze kazda wypowiedz/zdjecie moze byc uzyte/cytowane/kopiowane przez wszystkich uzywajacych internetu  :)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

nutka53

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #146 dnia: 21 Mar 2012, 12:21:10 »
Kontekst twojej wypowiedzi jest ze przy chorobie dziecka matka czuje sie "wymordowana psychicznie i fizycznie" i absolutnie sie z tobo zgadzam.
Mozna "wymordowania" psychicznego uniknac albo co najmniej zminimalizowac - wlasnie przez wiedze o dziecka chorobie, objawach, leczeniu.

Lekkie infekcje wirusowe to nie "teorie" jak piszesz a wiedza.

Nie rozumiem skad ten agresywny ton?
A poza tym jesli pisze sie cos i "upublicznia" na ogólnie dostepnym forum internetowym to trzeba byc swiadomym ze kazda wypowiedz/zdjecie moze byc uzyte/cytowane/kopiowane przez wszystkich uzywajacych internetu  :)


 jestem swiadoma ze kazdy moze cytowac moje wypowiedzi ale tez swiadoma jestem tego ze zacytowalas moja wypowiedz z komentarzem dotyczacym lekkiej infekcji wirusowej i w tym zestawieniu
zrobilas ze mnie histeryczke ,i zdaje mi sie ze mam prawo zareagowac na taki wypaczajacy sens mojej wypowiedzi komentarz.grzecznie zwrocilam ci uwage a ty nazywasz to agresja ??- no prosze cie,jesli ktos moze sie obrazac to ja za to ze robisz ze mnie histeryczke -to jak odwracanie kota ogonem. ja ci raczej wspolczuje ze doszukujesz sie agresji  tam gdzie jej nie ma bo podewjrzliwi ludzie maja ciezkie zycie.
 nie potrafie sie wyrazac pieknie i finezyjnie ale napewno nie wbijam ci szpilki mowiac ze lecze akupunktura i masz mi za to dziekowac.uzylam slowa teoria i tez nie wiem cvzemu mnie znowu poprawiasz bo sprawdzilam znaczenie w wikipedi -balam sie ze zrobilam blad http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria ale tam pisze ze teoria to wiedza -to juz sama nie wiem co ci nie pasuje

Offline JoannaDark

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #147 dnia: 06 Maj 2012, 10:41:49 »
Czesc.Moze ktos ma taki sam problem jak ja i moze mi pomoc:(Jestem zrozpaczona matka prawie 9m-c coreczki jest sliczna i slodka:*Rodzilam ja w Horsens w szpitalu,urodzila sie 5 tyg.wczesniej i na poczatku wszystko rozwijalo sie dobrze az pewnego dnia okazalo sie ze moje dziecko ma wzmozone napiecie miesniowe.Ile sie nachodzilam do lekarza rodzinnego zeby dostac skabusewanie do pediatry a potem juz ruszyla fala badan i rzecz jasna rehabilitacja,z ktorej na pocztku cieczylam sie ale wg mnie nie przynosila zadnych effetkow.Pozniej wyjechalam do Polski na 2 m-c i tam chodzilam po lekarzach od ktorych dowiedzialm sie ze podobno doszlo do niedotlenienia pod czas porodu,ale to teraz juz nie wazne,bo nikomu niczego nie bede udowadniac tylko chce rehabilitowac coreczke tylko nie wiem gdzie czy w Danii czy w Polsce? Z rehabilitacji w Polsce jestem bardzo zadowolona.W Polsce dzieci sa rehabilitowane wg metody NDT-Bobath czy w Danii tez stosuja taka metode?

Wiem ze w Polsce opieka zdrowotna kuleje, ale o dzieci dbaja bardzo dobrze,takze i rehabilitacja jest na wysokim poziomie a jak jest w Danii?Wiem ze musze zrobic wszystko co jest mozliwe do 1 roku zycia dziecka bo wtedy najlatwiej dziecko uczyc lepszych nawykow.Tylko wkurza mnie lekcewazenie w Danii tego problemu.Ja nie zdazylam wrocic z Polski a nasza fisioterapeutka wyjezdza na urlop,w Polsce juz by zalatwili zastepstwo na ten czas bo takie dziecko powinno byc pod opieka rehabilitanta 2-3 razy w tygodniu, a ona mi mowi ze przez ten czas ja mam sama cwiczyc(co z pewnoscia robie codziennie),ale do cholery jasnej przeciez nie jestem rehabilitantka po kursie.Jeszcze mam pytenie czy ja moge zaltwic rehabilitanta z kommuny albo prywatnego placac pieniedzmi z ubezpieczenia bo moje dziecko jest ubezpieczone w Tryg.I czy moge odzyskac pieniadze w Danii za rehabilitacje coreczki w Polsce,jezeli tak to gdzie mam sie udac:) Prosze pomozcie:(

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #148 dnia: 06 Maj 2012, 15:45:04 »
...Jeszcze mam pytenie czy ja moge zaltwic rehabilitanta z kommuny albo prywatnego placac pieniedzmi z ubezpieczenia bo moje dziecko jest ubezpieczone w Tryg...
Na to pytanie odpowie ci tylko Tryg, nikt z nas przeciez nie wie jaki warunki masz w swojej polisie ubezpieczeniowej.

...I czy moge odzyskac pieniadze w Danii za rehabilitacje coreczki w Polsce,jezeli tak to gdzie mam sie udac:)...
Do swojej komuny, do swojego sagsbehandler i tam zadasz to pytanie, do córki firmy ubezpieczeniowej - Tryg - i tam zadasz to pytanie.

Kazda sytuacja jest inna, indywidualna.

...a ona mi mowi ze przez ten czas ja mam sama cwiczyc(co z pewnoscia robie codziennie),ale do cholery jasnej przeciez nie jestem rehabilitantka po kursie...
To normalne ze rehabilitantka pokazuje rodzicom jak trzeba wykonywac cwiczenia i rodzice kontynuuja rehabilitacje w domu.

Czy lepiej w Polsce czy w Danii -nie wiem, jaka medote stosuje sie w Danii tez nie wiem, zapytaj rehabilitantki, metod jest mnóstwo.

Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia!




...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #149 dnia: 06 Maj 2012, 18:30:48 »
JoannaDark sądzę że powinnaś znaleźć forum matek,którym urodziły się dzieci z podobnym problemem.
Poszukaj w internecie ,znajdź fundację czy stowarzyszenie wokół którego skupiają się rodzice.
Poszukaj rodziców ,którzy szukają sami rozwiązań i mają efekty w leczeniu dzieci,
to są zazwyczaj chodzące encyklopedie .Myślę ,że takie forum jest w PL jak i w DK.

Wstawiłam wcześniej link o leku z grasicy dla osób z problemami rozwojowymi mam na myśli artykuł o komórkach nerwowych w mózgu gdzie udowodniono że regenerują się w trakcie dorosłego życia .
Oni też mają swoją fundację i swoich lekarzy ,może powinnaś się tym zainteresować?
Nie wiem czy to może dotyczyć twojego dziecka ,ale co szkodzi sprawdzić ?
Czy pamiętasz historię Lorenza ?Jego rodzice wzięli sprawę w swoje ręce , zrób to samo !

życzę wygranej w walce z chorobą dziecka  ;D

poloniainfo.dk

Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #149 dnia: 06 Maj 2012, 18:30:48 »

 

Płatna opieka nad własnym dzieckiem.

Zaczęty przez HolgerDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10304
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2014, 10:36:20
wysłana przez Jomir
Opieka nad chorym dzieckiem

Zaczęty przez nodanDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6247
Ostatnia wiadomość 13 Lis 2009, 11:11:24
wysłana przez mamma
opieka nad dzieckiem

Zaczęty przez zerkaDział Odense

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7978
Ostatnia wiadomość 23 Kwi 2008, 10:07:23
wysłana przez TO ZNOWU JA
opieka zdrowotna podczas pobytu poza Danią

Zaczęty przez anialdDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8372
Ostatnia wiadomość 13 Lip 2012, 22:03:11
wysłana przez aaaaaa
opieka zdrowotna w polsce

Zaczęty przez bambusDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13415
Ostatnia wiadomość 23 Cze 2008, 07:29:09
wysłana przez Stoget_fan