poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dania - panstwem policyjnym?  (Przeczytany 24475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marysha

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Maj 2008, 17:33:13 »
Ja najwyraźniej też. A nie mam grubego, na łyso wygolonego karku, żeby już z punktu można było mnie posądzić o niecne czyny.  ;D ;D ;D

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Maj 2008, 17:49:23 »
Hehe, moj byly szef, czlowiek uczciwy i szlachetny, byl regularnie zatrzymywany przez drogowke i dokladnie sprawdzany. Kiedys nie wytrzymal i spytal, dlaczego znow go sprawdzaja. Policjant nieco zmieszany odpowiedzial: "no bo Pan jakos tak wyglada..... hmmmmm... jak przestepca."   8)

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Maj 2008, 17:59:54 »
Ja najwyraźniej też. A nie mam grubego, na łyso wygolonego karku, żeby już z punktu można było mnie posądzić o niecne czyny.  ;D ;D ;D


A ja tam jestem lysy (bez karku co prawda) i tez mnie kiedys za wyglad zatrzymala niemiecka policja...
Ale nie taki diabel straszny, szybko sie w zgodzie rozjechalismy.

Osadzanie czlowieka na visus jest zludne, mili panstwo...

P.S. W koncu sie zarejestrowalem... Milo mi jest dolaczyc do Panstwa.

marysha

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Maj 2008, 18:20:03 »
Panie Sławku, proszę się tylko nie obrazać. Przecież nie wiem jak pan wygląda. Przedstawiłam wyglą, który przez większość  niestety , właśnie utozsamiany z takim a nie innym stylem życia. Szczególnie, gdy osoba o taki wyglądzie siedzi w drogim samochodzie.
Co do zmyłki w wyglądzie...
 Rozczarowanie przydaża się imprezującym Duńczykom, gdy po szalonej nocy budzą się przytuleni do transseksualisty, który jeszcze późnym wieczorem wydawał się egzotyczna pięknością. To jest chyba bardziej przykre, niż kontakt z duńska policją.  ;)

marysha

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Maj 2008, 18:21:15 »
Sorki, ale coś mi ,,m" poznikało we wcześniejszej wypowiedzi.

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Maj 2008, 18:31:35 »
Przecież nie wiem jak pan wygląda.

Prosze obejrzec moj profil, umiescilem dane o sobie i fotke. Jakos odwagi cywilnej zawsze mi stawalo :)

Prosze tez nie przepraszac za bledy literowe. Zdarza sie to kazdemu :)

Widac, ze jest Pani madra osoba na pierwszy rzut oka na pisane teksty. A drobne omylki to rzecz ludzka. Nikt by nawet nie smial zwrocic uwagi, zapewniam :)

marysha

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Maj 2008, 18:53:19 »
Ale na tyle głupia , żeby  musieć się ciągle uczyć. Jak to człowiek: mylić się, padać i do przodu  :)

poloniainfo.dk

Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Maj 2008, 18:53:19 »

jak to

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Maj 2008, 20:46:57 »
ale pierdółki to lecą... Dania państwem policyjnym ?? co ty w więzieniu tam mieszkasz ? bo to jedyny sensowny argument był by na poparcie tej tezy.... albo  w życiu w Danii nie byłaś ;/

w Danii robiłem 2 lata i policje spotkałem ze 2 razy i to na autostradzie... kumple mieli wypadek całe auto skasowali (byli po %) żadnej policji nic nie było....
Taką herezje tu głosić to aż wstyd... pierwsze co się rzuca w oczy po przyjeździe do Danii to bardzo niska przestępczość i zeroo policjii... na parkingach jak chodziliśmy do marketów auta zostawialiśmy z kluczykami w stacyjce, przy robocie tak samo - do tego wszystkie dokumetny komórki w aucie... drzwi wejściowe do domu zostawialiśmy otwarte na noc na oścież w lato bo gorąco było... i to robiłem w kilku miastach i mniejszych wsiach... Może w Kopenhadze i większy miastach trzeba się troche bardziej pilnować bo tam muzułmanie i itp.

W Polsce sobie idź po mieście po 22 a spotkasz 10 patroli i będziesz "trzepana" 10 razy za nic - tylko po to żeby krawężnik po nocce miał zapisany swój notesik by pokazać przełożonemu że się nie opierdalał w nocy.... a od chuliganów na osiedlach jeszcze niezły łomot można dostać bo tam policja już nie zajeżdża bo się sami boją....

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Maj 2008, 20:57:05 »
Jezeli dzialania policji oceniasz przez pryzmat ilosci umundurowanych patroli, to powodzenia zycze.

Co do Danii - to panstwo podatkowe. Dzialania sluzb (policja + skat) nastawione sa na maksymalne pozyskiwanie srodkow do budzetu panstwa.

Czyli mandaty, mandaty, mandaty :) Potem dopabuse cala reszta.

W Polsce mlody policjant zarabia nieco powyzej 1000 zl miesiecznie. To jaka ma motywacje do pracy?


marysha

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Maj 2008, 21:32:49 »
Cóż, doczekałam się tego, że głoszę rewolucyjne poglądy i sieję herezję. Czuję się zaszczycona... Luter swego czasu też był o nią posądzany, Darwin i Kopernik(to nieprawda, Kopernik była kobietą). Ja tez nią jestem, mogę więc ewentualnie być czarownicą.. .
Tak się składa, że jestem tu już ponad 12 lat, nie wliczając lat przerwy gdy wysyłano mnie na kontrakty za granicę. 
Nie rozumiem Twojego zdenerwowania... Ja w taki sposób widzę sprawę. Swoją drogą, gdyby polska policja była lepiej dofinansowana, a praca lepiej płatna, z pewnością wyglądałoby to nieco inaczej. Duńska policja nie musi oszczędzać benzyny, papieru, nie pisze na maszynie do pisania. Pomijam aspekty socjologiczne i historyczne zaszłości.
A twierdzenie, że to muzułmanie są sprawcami przestępstw jest co najmniej wątpliwe. Okradziono nasz dom 3 razy, 2 razy zrobili to Polacy a raz Rosjanie, których złapano ta poza tym. Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy twierdzić, że wszyscy Polacy i Rosjanie są przestępcami.

Klingon

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Maj 2008, 21:41:37 »
Czyli mandaty, mandaty, mandaty :)
To jest nowosc dla mnie. Mieszkajac dwadziescia kilka lat w Danii zaplacilem tylko jeden madat. Czasami jadac na urlop do Polski, dwa. :-\

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Maj 2008, 21:51:09 »
Kazdy ma jakies swoje szczescie w zyciu, ja w Polsce nie zaplacilem nigdy mandatu, a w Danii nadrobilem (raz doczepila sie policja za brak zapietego pasu bezpieczenstwa, a dopabuse co ruszalem, pasy zwykle zapinalem z przyzwyczajenia w trakcie jazdy, reszta to sluzby parkingowe - 510 za spoznienie 20 min. pomimo wykupionej oplaty itd. nie chce tu zanudzac szanownych Forumowiczow).

Rownie dobrze moglbym, bazujac tylko na swoim doswiadczeniu, powiedziec, ze to w Polsce nie szafuje sie mandatami...

Klingon

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Maj 2008, 21:54:03 »
Rownie dobrze moglbym, bazujac tylko na swoim doswiadczeniu, powiedziec, ze to w Polsce nie szafuje sie mandatami...
Dlatego ja nie generalizuje. ;D

Elit

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Maj 2008, 01:43:38 »
Witam,
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem ze Dania to państwo policyjne ;/ mieszkam tu już ponad 15 lat więc wiem co mówię... Co do mandatów zapłaciłam tylko raz w życiu przez te 15 lat... w Polsce było ich sporo więcej... ale co mają mandaty do tego tematu ? Prawo jest prawem i trzeba go przestrzegać... Może duńscy policjanci stoją ze suszarkami w krzakach i łapią co się da?? tak jak to jest w Polsce ?? <lol>  Jeżeli uważasz że ilość mandatów świadczy o tym że Dania jest państwem policyjnym to tylko pogratulować ;] - a tak przy okazji proponuje zdjąć nogę z gazu to nie będziesz tyle płacił i płakał na forum...
Ale trzeba zwrócić uwagę na zdanie: "Dania = państwo policyjne" - osoba która rozpoczęła ten temat tym zdaniem nie ma wogóle pojęcia co tak naprawdę oznacza stwierdzenie "państwo policyjne" Jesteś pewnie zbyt młodą osobą by pamiętać czasy komuny w Polsce więc proszę Cię nie opowiadaj głupot ludziom... Skoro Cie okradli 3 razy w Danii ^^ to proponuje zmienić towarzystwo i zagrać w Dużego Lotka i itp. - bo szczęście masz niesamowite...

Ktoś tu coś wspominał o Skat... człowieku nie porównuj nawet SKAT'a do polskiego US... bo te 2 instytucje dzieli przepaść w której polski US jest na samym dnie...

I na sam koniec proponuje wyjechać z Danii osobą które tak narzekają na ten piękny kraj...

Pozdrawiam

alusia

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Maj 2008, 06:52:30 »
Co do Skat-u, US , Policji czy komornika  to te instytucje w kazdym kraju dzialaja inaczej. Tutaj widac dzialaja skuteczniej bo Dania do tej pory nie miala ( przynajmniej razacych ) dziur w budzecie. ;D Nawiasem mowiac na polskii US nigdy nie narzekalam a mialam z nimi do czynienie 17 lat .Co do przestepczosci to nie jest az tak spokojnie. Wystarczy poczytac gazety lub posluchac TV i radia.Proporcjonalnie moze i jest mniejsza niz w Polsce  no ale to jest duzo mniejszy kraj niz Polska. Poza tym roznie to wyglada w roznych rejonach kraju, zreszta tak jak i w Polsce. Zawsze w duzych miastach przestepczosc jest wieksza i to niezaleznie od kraju, systemu itp.Tu jest stosowany  przez Panstwo  " wiekszy wglad w zycie mieszkancow"  :-\ ale nie traktowalabym tego stanu jako dzialanie " panstwa policyjnego"  pomimo ze w niektorych sytuacjach jest to conajmniej denerwujace ;D

poloniainfo.dk

Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Maj 2008, 06:52:30 »

 

Dania podczas II wojny światowej

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 14278
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 19:25:00
wysłana przez Marlena30
2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS

Zaczęty przez HistorykDział Kultura

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 35758
Ostatnia wiadomość 28 Lis 2009, 15:58:41
wysłana przez Zwykłyktoś
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 22745
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
Dania 3 Irlandia?

Zaczęty przez Where?Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9971
Ostatnia wiadomość 14 Lip 2007, 14:22:12
wysłana przez aemigrate
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 14161
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867