poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dania - panstwem policyjnym?  (Przeczytany 24473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Maj 2008, 09:53:52 »
Co do kontroli obywateli poprzez policje jak i tez SKAT to polecam popatrzec jakie pomysly i propozycje odnosnie samych dowodow osobistych mamy w Polsce.
Co razi jezeli chodzi o dunska kontrole to fakt ze technika stoi tu na wyzszym poziomie niz w PL co moze sprawiac wrazenie ze wszystko wszystkie sluzby o nas wiedza. W Polsce jest podobnie tylko dostep do danych jest wolniejszy.
Jedyne co mnie irytuje to dostep do danych na za przeproszeniem "gebe". Kazdy moze isc przykladowo i zapytac sie np w banku o dane (email, telefon, czy adres) jakiegos innego klienta banku .... i o dziwo dane te zostana mu dostarczone. Z jednej storny Polacy powinni zazdroscic i uiczyc sie od Dunczykow ich wrodzonej uczciwosci oraz ufnosci, sa to jedne z najszlachetniejszych cech tego narodu. Z drugiej strony ta ufnosc i uczciwosc dosyc czesto przybiera ksztalt naiwnosci. Kij ma zawsze dwa konce :( co przez jakiegos idiote moze byc wykorzystane do niecnych celow :(

Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Tula

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Maj 2008, 10:31:42 »
Prosze zauwazyc, ze w Danii istnieje sie jako CPR numer a nie jako osoba.
To tak jak w Polsce, z ta roznica, ze tam jako PESEL ;).

alusia

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Maj 2008, 12:40:25 »
 Bardzo dziekuje ,ze czyta Pani dokladnie co pisze a nawet mnie Pani "cytuje". Ja wiem ze PESEL a CPR to to samo :D ale chodzilo mi o to , ze w Danii od dnia urodzin juz jest sie "numerem -CPR"  a nazwisko i imie jest  niejako do niego " podlaczone" i od poczatku pobutu tutaj ( a bylo to dosc dawno temu) takie " przedmiotowe " podejscie do ludzi  co nieco mnie dziwilo.

Klingon

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Maj 2008, 13:00:51 »
Uzywanie numeru identyfikacyjnego jest logiczne - jak inaczej moznaby znalezc adres Jana Kowalskiego? :)
Nie wiem tylko po co sa dwa numery - PESEL i NIP? :-\

PS. Pierwszy bede protestowal jak wladze zaczna zwracac sie do obywateli po numerze a nie po imieniu. ;D

marysha

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Maj 2008, 13:19:54 »
Do osoby o nicku Elit. Chyba nie czytał/a Pan/Pani dokładnie tego wątku lub ze zrozumieniem. Już sobie wyjaśniliśmy, że okreslenie ,,państwo policyjne" zostało potraktowane bardzo luźno, lub posiłkując się autorytetem w tej dziedzinie, dokonano semantycznego nadużycia.Ha, Ha...Zrobił to najpierw Sławek, a potem ja. Wydaje mi się, że wyjaśnienia były wystarczające, jak widać nie dla każdego.
Podawanie lat pobytu tutaj jako argumentu swej nieomylności jest błędne. Można być krótko i być bystrym obserwatorem. Gdy podałam lata bytności w tym kraju to tylko w takim celu, aby odpowiedzieć na ewentualne zarzuty, że nie znam Danii, ponieważ jestem tu za krótko. I coś panu powiem, jestem w Danii dłużej od Pana, jak juz pisałam nie wliczajac lata wyjazdów w związku z pracą.
Winszuję sobie, ze obracam się w dość dobrym towarzystwie, i to niezaleznie od tego jakie ktoś ma wykształcenie i co robi w życiu. Nie dobieram znajomosci według jakiegoś klucza wykształcenia bądź zamożności. Żyję w bardzo dobrych warunkach, ale tylko dzięki własnej pracy, ciągłej nauce i uporowi. Jesli sądzi Pan, że można mieć jakiś dorobek tylko dzięki grom liczbowym, to współczuję. Pieniądze nie są i nie były moim celem. Są tylko miłym dodatkiem do satysfakcjonującej pracy.
Okradły mnie zwykłe łobuzy, wietrzące łatwy zarobek. Sugeruje pan, że ofiary wszelakich napaści są same sobie winne, bo były w tym właśnie miejscu, albo zetknęły się z kimś kto im potem zrobił krzywdę . Rozczaruję Pana, nieszczęscia zdarzają wielu ludziom, parającym się różnymi sprawami.
I jeszcze jedno. Nie sądzi Pan, że prawda leży gdzies pośrodku? Każdy z nas ma trochę racji. Choć jak to było w ,,Dniu świra":moja jest racja i tylko moja...Jestem otwarta na inne poglądy. Czy Polakowi niezbyt zadowolonemu z sytuacji panującej w kraju, również będzie Pan mówił żeby wyjechał?
Nie dokonałam krytyki państwa, zauważyłam tylko jak kształtuje się system kontroli wszelakiej w państwie. Miłego dnia!
 

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Maj 2008, 23:18:57 »
Spiesze doniesc, ze wlasnie koło Norreportu trwa regularna lapanka samochodow... Umundurowani policjanci, samochod nieoznakowany.

Informacja dla tych, co utrzymuja, ze w Danii policja tylko od czasu do czasu na autostradach :)

Klingon

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Maj 2008, 23:55:07 »
Spiesze doniesc, ze wlasnie koło Norreportu trwa regularna lapanka ..
Czyli jednak miales racje z tym panstwem policyjnym. ;D

poloniainfo.dk

Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Maj 2008, 23:55:07 »

Dekanian

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Maj 2008, 03:39:16 »
Spiesze doniesc, ze wlasnie koło Norreportu trwa regularna lapanka samochodow... Umundurowani policjanci, samochod nieoznakowany.

Informacja dla tych, co utrzymuja, ze w Danii policja tylko od czasu do czasu na autostradach :)

gościu odpuść już sobie z tą policją i mandatami bo stajesz się monotematyczny ;/ Tak jakbyś w życiu w Polsce nie był i nie widział co drogówka wyprawia na drogach ;/  Tak ci się to nie podoba to przesiądź się na rower - proste rozwiązanie

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Maj 2008, 08:22:36 »
Spiesze doniesc, ze wlasnie koło Norreportu trwa regularna lapanka samochodow... Umundurowani policjanci, samochod nieoznakowany.

Informacja dla tych, co utrzymuja, ze w Danii policja tylko od czasu do czasu na autostradach :)

w Polsce i Niemczech też tak jest, żadna nowość.

Ostatnio w drodze do danii w niemczech POLIZEI zatrzymywali tylko niemieckie auta wszysciuteńkie.

Co do samochodu nieoznakowanego to jak śmigasz zwracaj czasami uwagę kto i jak za tobą jedzie. Zasada wszędzie jest ta sama. Jak zasuwa jak ty czyli żadna policja. Jak trzyma równą odległość lub poraz drugi za tobą śmiga to przyjrzyj się autu na atrapę oraz jak jestes wstanie dojrzeć czy przez przednią szybę widać samochody zza JEGO tylnej. Sprzet który maja cywile w kazdym państwie zasłanie troszkę szybę co da się zauważyć.

A Policji w Danii jest dosyć.

Offline BartekC

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Maj 2008, 06:11:27 »
Witam, czytajac  ten temat przypomniala mi sie sytuacja ktora mnie spotkala.
W sobote (dzien wolny) okolo godziny 16stej odwiedzily nas 2 osoby z wysokich stanowisk firmy. Jak nam powiedzieli na samym poczatku wizyty, przyjechali aby zobaczyc w jakich warunkach mieszkamy (pracowaalismy przez posrednika). Chcieli aby ich oprowadzic.
W pewnym momencie natrafili na przdmioty ktore firma sprzedwala. Wtedy juz na powaznie sie zaczelo. Wszscy mieszkancy mieli sie zebarac w ogrodzie. Oczekiwali wytlumaczen, skad sa przedmioty i dlaczego. Mowiac szczerze osoby ktore ze mna pracowaly nakradaly duze ilosci (bylo to piatkowe popoludnie), suma opiewala na 500 000 DKK (zaczeli krasc gdy dunczycy poszli na przerwe). 
Wizytatorzy najpierw chcieli po dobroci (policja czekala w niewidocznym miejscu) ale ze nie wychodzilo no to wezwali policje. Dokladne przeszukanie, jeszcze wiecej przedmiotow. Na samym koncu okazalo sie ,ze gdy policja przeszukiwala pokoje oni zaczeli wszystko wynosic z innych pokoji i chowac w wlasnorecznie wykopanych dziurach w ziemi. Sprawcy pojechali do polski.

To tak z grubsza bo historia jest znacznie dluzsza i bogatrza w szczgoly.

Nie mam pojecia jak dunczycy sie dowiedzieli o kradzierzy bo nawet ja nie wiedzialem bedac tego popoludnia w pracy. Dowiedzilem sie poznym wieczorem po pracy. Dodam ze wewnatrz firmy nie ma kamer.
Tak wiec kontrola jest ale nie wiem w jaki sposob do nie dochodzi.

Steskniony za Dania

Klingon

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Maj 2008, 08:57:28 »
Wczoraj tez bylo o polskich zlodziejach na telegazecie. Jedna sprawa o kradziez w sklepie, druga o kradziez torebki.
Wklad niektorych rodakow w budowe lepszej, respektowanej w swiecie Polski.

Potem bedziemy debatowali co jest nie tak z Dunczykami. :-\

Byly policjant

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Maj 2008, 10:20:34 »
Bo duzo szukanych ucieka za granice, pisal o tym Marys (chyba gostek tez z firmy  ;) ).
Jak jest zlodziej, to bedzie krasc bo nie umie zyc inaczej. Resocjalizacja to bajki dla dzieci. Nie widzialem zeby kryminalista sie zresocjalizowal.

Mlody emeryt (teraz w Danii).

Dunskiej policji to pozazdroscic - dobra pensja, dobry sprzet. Polska to 100 lat za Murzynami jeszcze.

A tym losiom, co wieszaja psy na polskiej policji, to powiem, ze sa tylko mocni w gebie. Ja robilem w krymie i tacy jak wy to byli centralnie osrani jak sie ich skulo, i tyle na temat.

Klingon

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Maj 2008, 10:40:09 »
Ja robilem w krymie i tacy jak wy to byli centralnie osrani jak sie ich skulo
To moze zalozymy temat "Polska - panstwem policyjnym?"

Byly policjant

  • Gość
Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Maj 2008, 11:05:14 »
W Polsce jak zaczynalem jeszcze w schylku MO jako mlody sztyft to moze i bylo panstwo policyjne. Teraz zlodziej ma wieksze prawa niz policjant. Dlatego odwalilem 20 latek i powiedzialem im papa. Doszedlem do nakomisarza, starczy.

To co napisalem, to do tych cwaniaczkow co to umieja na policji wieszac psy, ale z daleka.

To moze taki koles jeden z drugim chca sie umowic na przyslowiowe piwko i pogadac z bylym policjantem???

Twarza w twarz to oni juz nie sa takie chojraki. Tylko szczekac z ukrycia potrafia.

Ale co tam. Pozdro!!!

poloniainfo.dk

Odp: Dania - panstwem policyjnym?
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Maj 2008, 11:05:14 »

 

Dania podczas II wojny światowej

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 14278
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 19:25:00
wysłana przez Marlena30
2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS

Zaczęty przez HistorykDział Kultura

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 35758
Ostatnia wiadomość 28 Lis 2009, 15:58:41
wysłana przez Zwykłyktoś
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 22744
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
Dania 3 Irlandia?

Zaczęty przez Where?Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9971
Ostatnia wiadomość 14 Lip 2007, 14:22:12
wysłana przez aemigrate
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 14161
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867