poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Posty Grzegorza Odense....  (Przeczytany 36591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Cze 2013, 16:32:43 »
Sezon ogorkowy, jak widze, rozpoczety, a forum zjada wlasny ogon. Czekamy na kolejna skamieline w postaci (nie powiem, ciekawych) postow Malej z Aarhus czy Klingona.
Milego kopania, Aisak. Jakbys czesc tego czasu, jaki poswiecasz na siedzenie na forum, poswiecila na inne czynnosci, wyszloby Ci tylko na dobre.
Tak i lige måde
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Cze 2013, 16:41:18 »
Ja jeszcze krótko :)
Porównywanie postów Grzegorza, które są....no, właśnie, typowymi forumowymi wpisami, z "radosną twórczością" fachurry jest bez sensu.
 Pisanie fachurry z założenia było "dziełerm literackim"- humorystycznym, satyrycznym, ale literackim, mającym się nijak do forumowego zycia. Swoistą powieścią w odcinkach.
Ja pisząc, co piszę, na goraco, nie konstruuję dramaturgii, nie układam zdań , tylko na gorąco notuję swoje myśli. Oczywiście, staram się nie popełniać rażących literówek czy błędów stylistycznych, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że mnóstwo ich się w ferworze pisania zakrada.Ocenianie postów pod tym kątem uważam za bezsensowne.
" Polak gorszego sortu"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Cze 2013, 16:41:48 »
Aisak, "tak" to byc moze, ale juz zadne "lige måde". Jestesmy tu tak samo dlugo, ale srednia wiadomosci na dzien u Ciebie wynosi 5,2, zas u mnie 0,3 ;D Wiec golym okiem widac, ze ja zycie pozaforumowe preferuje.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Cze 2013, 16:47:12 »
Aisak, "tak" to byc moze, ale juz zadne "lige måde". Jestesmy tu tak samo dlugo, ale srednia wiadomosci na dzien u Ciebie wynosi 5,2, zas u mnie 0,3 ;D Wiec golym okiem widac, ze ja zycie pozaforumowe preferuje.
Fantastik :D!!!!!

No kurcze, psycho, u mnie poklasku szukasz? Ciesze sie ogromnie Twoim szczesciem, jak mam to okazac :D?

Fajnie, tak trzymaj, baw sie dobrze, eeee..... no naprawde nie wiem, co jeszcze mam Ci napisac.... :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Cze 2013, 16:56:16 »
 Ona mu nadaje, a on jej schizo  ;D
Dla dobra ludzkości pomyślcie o realu bo wyginiemy jak dodo  :P
I pozostaną tylko wyznawcy proroka

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Cze 2013, 17:10:22 »
Ja jeszcze krótko :)
Porównywanie postów Grzegorza, które są....no, właśnie, typowymi forumowymi wpisami, z "radosną twórczością" fachurry jest bez sensu.
 Pisanie fachurry z założenia było "dziełerm literackim"- humorystycznym, satyrycznym, ale literackim, mającym się nijak do forumowego zycia. Swoistą powieścią w odcinkach.
Ja pisząc, co piszę, na goraco, nie konstruuję dramaturgii, nie układam zdań , tylko na gorąco notuję swoje myśli. Oczywiście, staram się nie popełniać rażących literówek czy błędów stylistycznych, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że mnóstwo ich się w ferworze pisania zakrada.Ocenianie postów pod tym kątem uważam za bezsensowne.

A ja jeszcze krocej :)

Fachurra opisywal swoja kariere i przezycia na Zachodzie, zajmujaco fantazjujac i prowokujac, podobnie, duzo przedtem, chcial zrobic Grzegorz ale niepotrzebnie manipulowal faktami, bujal/lgal tylko po to by uwiarygodnic swoje cienkie postulaty.
Nie widze roznicy w zamiarach obydwu "korespondentow".

Wlasnie wyobrazam sobie Aisak natchniona i z wachlarzem siedzaca w pierwszym rzedzie na odczycie "kronikarza" a ty tuz za nia, w drugim rzedzie, bujajaca sie (by niczego nie stracic) :) Tak mam bujna czasem fantazje, sorry :)
« Ostatnia zmiana: 23 Cze 2013, 17:21:16 wysłana przez zpatentem »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Cze 2013, 20:33:29 »
Mnie Twoje fantazje nie dotykają, Twoja sprawa  ;) ;D 8). A wyobrażaj sobie do woli, dobre ćwiczenie umysłu i relaks zarazem :).
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Cze 2013, 20:33:29 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Cze 2013, 20:43:46 »
A ja jeszcze krocej :)

Fachurra opisywal swoja kariere i przezycia na Zachodzie, zajmujaco fantazjujac i prowokujac, podobnie, duzo przedtem, chcial zrobic Grzegorz ale niepotrzebnie manipulowal faktami, bujal/lgal tylko po to by uwiarygodnic swoje cienkie postulaty.
Nie widze roznicy w zamiarach obydwu "korespondentow".

Wlasnie wyobrazam sobie Aisak natchniona i z wachlarzem siedzaca w pierwszym rzedzie na odczycie "kronikarza" a ty tuz za nia, w drugim rzedzie, bujajaca sie (by niczego nie stracic) :) Tak mam bujna czasem fantazje, sorry :)
:o :o :o

Wyobraznia fajna sprawa. Tez mam bujna 8)

Ale, ale ... czy Ty czasem nie przesadzasz: "bujal/lgal", ze uzyje wyuczonego juz jak amen w pacierzu: Hvad fabler du om ;)?

Zadziwia mnie tylko Twoja zazartosc wobec kogos, kogo nie znasz i kto chyba nic Ci nie zrobil...

 A.... moze sie myle... 8)?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Cze 2013, 21:01:36 »
Aisak

Nie jestem zazarty, nie znam tez czlowieka. Zaraz po twojej, pelnej uczucia, reklamie zaczalem czytac jego posty i natychmiast, juz na poczatku, uderzylo mnie jego bezsensowne przekrecanie faktow, wymysly i falszowanie historii (specjalnie o muhammed rysunkach).Prawie cala reszte,tych pelnych bzdur wypocin szybko zeskanowalem wzrokiem i go... zdyskwalifikowalem.
Chetnie bym Ci rozne rzeczy udowodnil i pokazal, ale jak to przeprowadzic? :) Call me please  ;D ;D

A tak naprawde to nie mam wiecej ochoty dyskutowac na temat Grzeska...wiec nie dzwon, sorry


Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Cze 2013, 21:10:04 »
Aisak

Nie jestem zazarty, nie znam tez czlowieka. Zaraz po twojej, pelnej uczucia, reklamie zaczalem czytac jego posty i natychmiast, juz na poczatku, uderzylo mnie jego bezsensowne przekrecanie faktow, wymysly i falszowanie historii (specjalnie o muhammed rysunkach).Prawie cala reszte,tych pelnych bzdur wypocin szybko zeskanowalem wzrokiem i go... zdyskwalifikowalem.
Chetnie bym Ci rozne rzeczy udowodnil i pokazal, ale jak to przeprowadzic? :) Call me please  ;D ;D
Nigdy nie dzwonie, taka mam zasade :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

piotr1

  • Gość
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Cze 2013, 22:31:35 »
Jak dla mnie Grzesiek pisał bardzo trafnie i bardzo celnie o dunach,ich podejściu do życia i wogole o Danii..
Wiadomo ze nie wszystkie duny sa zawistne i wredne ale taki stereotyp o nich jest tak samo trafny jak to ze Polak to złodziej i pijak...
Bardzo jestem ciekaw reakcji waszych uwielbianych duńskich przyjaciół gdy okazało sie ze macie inne zdanie niż oni...czytaj- swoje zdanie a nie zdanie większości dunow...
Bardzo jestem ciekaw reakcji waszych uwielbianych duńskich przyjaciół gdy okazało sie ze zarabiacie w tej samej firmie robiac to samo - wiecej niż oni...
Duny sa zawistni i gdy ktoś wyjdzie przed szereg to bedą go tepic, taka jest prawda..mieszkam obok dunow, pracuje z dunami i widzę to co robią ..
Dun u mnie w pracy usiłował mnie podpier... do szefa - a to ze to, a to ze tamto,a to ze sramto...a wszystko przez to ze powiedziałem mu ile zarabiam i okazało sie ze wiecej niż on..stwierdził wiec ze nie moze tak być i musimy zarabiać tyle samo..niestety, nie udało mu sie tego osiągnąć wiec chodzi smutny.. 8)
Najgorsze jest to ze wg nich to jest takie..hmm..takie naturalne...ze tak ma być bo taki jest świat i juz...
Ktoś tu tez pisał ze Grzesiek sie nie integrowal - jak można sie nie zintegrować będąc w Danii 20 czy 30 lat??- przecież to nierealne...przecież chcąc nie chcąc musiał żyć wg duńskich zasad i duńskich prawidel życiowych pisanych i nie pisanych..

Pozatym wydaje mi sie ze to jest tak jak napisała szczesliwabeata 8) - kazdy z nas ma swoje subiektywne odczucia i swoj subiektywny sposób odbioru dunow i duńskiego życia tutaj...moje odczucia bardzo pokrywają sie z tym co Grzesiek pisał..proponuje państwu na próbę - przestać przyklaskiwac i powiedzieć swoje zdanie dunowi...bo przecież kiwanie głowa jak piesek za tylna szyba samochodu nie można nazwać integracja....

Zapatentem- widzę ze twój koronny argument to jego brak...do mnie tez napisałeś podobnie o dyskutowaniu..


Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Cze 2013, 22:38:13 »
Jak dla mnie Grzesiek pisał bardzo trafnie i bardzo celnie o dunach,ich podejściu do życia i wogole o Danii..
Wiadomo ze nie wszystkie duny sa zawistne i wredne ale taki stereotyp o nich jest tak samo trafny jak to ze Polak to złodziej i pijak...
Bardzo jestem ciekaw reakcji waszych uwielbianych duńskich przyjaciół gdy okazało sie ze macie inne zdanie niż oni...czytaj- swoje zdanie a nie zdanie większości dunow...
Bardzo jestem ciekaw reakcji waszych uwielbianych duńskich przyjaciół gdy okazało sie ze zarabiacie w tej samej firmie robiac to samo - wiecej niż oni...
Duny sa zawistni i gdy ktoś wyjdzie przed szereg to bedą go tepic, taka jest prawda..mieszkam obok dunow, pracuje z dunami i widzę to co robią ..
Dun u mnie w pracy usiłował mnie podpier... do szefa - a to ze to, a to ze tamto,a to ze sramto...a wszystko przez to ze powiedziałem mu ile zarabiam i okazało sie ze wiecej niż on..stwierdził wiec ze nie moze tak być i musimy zarabiać tyle samo..niestety, nie udało mu sie tego osiągnąć wiec chodzi smutny.. 8)
Najgorsze jest to ze wg nich to jest takie..hmm..takie naturalne...ze tak ma być bo taki jest świat i juz...
Ktoś tu tez pisał ze Grzesiek sie nie integrowal - jak można sie nie zintegrować będąc w Danii 20 czy 30 lat??- przecież to nierealne...przecież chcąc nie chcąc musiał żyć wg duńskich zasad i duńskich prawidel życiowych pisanych i nie pisanych..

Pozatym wydaje mi sie ze to jest tak jak napisała szczesliwabeata 8) - kazdy z nas ma swoje subiektywne odczucia i swoj subiektywny sposób odbioru dunow i duńskiego życia tutaj...moje odczucia bardzo pokrywają sie z tym co Grzesiek pisał..proponuje państwu na próbę - przestać przyklaskiwac i powiedzieć swoje zdanie dunowi...bo przecież kiwanie głowa jak piesek za tylna szyba samochodu nie można nazwać integracja....

Zapatentem- widzę ze twój koronny argument to jego brak...do mnie tez napisałeś podobnie o dyskutowaniu..
Amen 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #87 dnia: 24 Cze 2013, 00:08:47 »
No tak, ostatnie slowo musi zawsze nalezec do Aiask, chocby usmieszek czy slawetne Amen.
Jak juz wysle swoj post, nie krepuj sie :)
Cyknij okularki, usmieszek czy co tam  ;D ;D ;D

W mojej firmie zarobki sa niejawne i nikt o nich nie rozmawia. W firmie mojego meza rowniez.
Wiec problemu nie ma. Mysle, ze w wiekszosci firm tak jest, tak wiec takie zaczepki latwo uciac.

Co do wypowiadania swojego zdania, heh... nie raz na spotkaniach u mnie w firmie sa zagorzale dyskusje, ktos kogos zawsze przekona. Mysle, ze bardziej o chodzi o to, jak sie owe zdanie wypowiada, a nie to co sie wypowada. No i czy ma sie argumenty czy nie.

Osobiscie nie genarlizowalabym na przywary dusnkie, polskie czy chinskie. Skupilabym sie na kulturze: ludzi, firmy i organizacji.

Osobiscie, nigdy juz w zyciu nie podejme pracy w polskiej firmie, ani "pod polskim szefem".
Nie mialam zlych szefow, nie mialam zlej pracy. Ale pracujac w dunskiej, kulturalnej organizacji, doznaje wciaz szoku kulturowego.
Ot, chocby takiego, ze dzwoni do mnie szef, zeby mi przypomniec, ze musimy porozmawiac o podwyzce.
Bylam w wielkim szoku, bo i tak juz dostalam ekstra umowe na bonusy, a tu jeszcze jakas podwyzka???
Moglabym przyklady mnozyc.
Ale po co???

Wy wiecie swoje, ja wiem swoje.

Powiem krotko: "ile wsadzisz, tyle wyjmiesz".
I nie chodzi mi o harowanie jak wol, bo to Polacy potrafia.
Nie potrafia natomiast byc milymi w miejscu pracy, usmiechac sie do siebie, kolegow i szefa, wypowiadac swojego zdania bez pyskowki, cieszyc sie tym co sie ma, bo przeciez zawsze mozna miec wiecej.  I tez by mozna bylo tu duzo pisac, ale po co?
Wy i tak wiecie swoje.

Ja wiem jedno: to czy ktos Cie szanuje zalezy tylko od Ciebie.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Cze 2013, 00:15:10 »
Grzecznie odrobilam :). Ale czy dobrze :D?

dziekuje za wspolprace-----} http://www.ordbogen.com/  ;)

HVAD SÅ

    er ikke, hvad de har været
    hvad (nu) hvis
    hvad (nu) hvis
    hvad andet
    hvad andet
    hvad enten det er søndag eller ej
    hvad enten du vil eller ej
    hvad er der med dem? / hvad med dem? » jeg ved, hvem du snakker om, men hvordan kommer de lige ind i billedet?
    hvad er det for en lugt?
    hvad er det for ngt at sige?
    hvad er han for én?
    hvad hvad? lettere aggressivt
    hvad hvad? måske går det, måske går det ikke, det kan komme ud på et
    hvad hvad? = hvad skete der så?
    hvad hvad?
    hvad med / hvad skal der ske med
    hvad mere
    hvad mere er
    hvad nu?  utålmodigt - hvad er der nu galt / hvad er det nu, du vil
    hvad sagde jeg!
    hvad sagde jeg!?
    hvad så? lettere aggressivt
    hvad så? måske går det, måske går det ikke, det kan komme ud på et
    hvad så? » hvad skete der så?
    men hvad så
    og hvad så

DDO (Den Danske Ordbog)
hvad så
Betydninger
1
bruges for at udtrykke ligegyldighed
Synonym gør det noget
Eksempel Okay, jeg så ham to gange i går. Og hvad så?
Eksempel Kosha! Du er fuld! skriger jeg. – Hva' så, det er man nødt til at være! siger han
2
bruges når man møder en bekendt for at spørge hvordan vedkommende har det – især Jylland
Eksempel Nåh Helle – hvad så? Birthe svingede ind gennem døren til det store lærerværelse
3
bruges som en frisk og ligefrem opfordring
Eksempel "Hva' så unger! Vil I køre med det sidste stykke?" lød en stemme fra traktorens førerhus
se så
Betydninger
bruges som konkluderende bemærkning når en aktivitet er afsluttet og noget nyt kan begynde – især talesprog
Eksempel Han rejste sig smidigt og kom kort efter tilbage med to krus. "Se, så! Skyl du nu halsen .. "
(hvad) enten
Betydninger
ligegyldigt hvilket af to alternativer der gælder
Synonym uanset (om)
Eksempel Ingen regering – hvad enten den er konservativ eller venstreorienteret – har til i dag fundet en formel, der kan løse beskæftigelsesproblemerne
Eksempel Forskellene er der enten vi vil det eller ej, og vi skal leve med dem
hvad om ..
Betydninger
1
bruges for at fremsætte et forslag
Eksempel Jeg skal have en taxa. – Hvad om jeg kørte for Dem?
2
bruges for at fremsætte et ønske eller en hypotese
Synonym tænk hvis
Eksempel Åh Gud, hvad om mange flere mennesker fik Ravnholm at se ... mod betaling!
hvad fanden
Betydninger
1
bruges som udråb for at udtrykke at det foregående ikke anses for særlig alvorligt, vigtigt el.lign. – uformelt
Synonymer så er det heller ikke værre | det kan da også være lige meget
Eksempel Det er også forfærdeligt. – Hvad for noget? – Det der med luftforureningen. – Ahr ja, hvad fanden
Eksempel Hva' faen – bajerne smager lige så fedt her som i den anden ende af byen
2
bruges som udråb for at udtrykke overraskelse, forbløffelse el.lign. – uformelt
Synonym det var pokkers
Eksempel "Hvad faen, er det dig?" sagde han overrasket. "Jeg troede, du var syg?"
så småt
Betydninger
med meget langsom trinvis eller gradvis udvikling over et vist stykke tid
Eksempel Jeg begyndte så småt at få fornemmelsen af, at noget var helt galt
Eksempel Udenfor er det så småt ved at blive dag
fuldt så
Betydninger
i lige så høj grad
Synonym lige så
Eksempel en spidsand .. kommer med i gryden, da den er fuldt så lækker som gråanden
så til
Betydninger
så sæd, frø el.lign. på en mark eller et andet jordareal
Synonym tilså
Eksempel Senere vil arealet .. blive sået til med græs
hvad søren
Betydninger
1
bruges som udråb for at udtrykke overraskelse, forbløffelse el.lign. – uformelt
Synonym det var pokkers
Eksempel "Hvad søren" siger Niels, da han mærker nogen pille ved hans lommer
2
bruges som udråb for at udtrykke at det foregående ikke anses for særlig alvorligt, vigtigt el.lign. – uformelt
Synonym uformelt: hvad pokker
Eksempel men hvad søren, man kan jo ikke nå det hele på en gang
eller så
Betydninger
bruges for at udtrykke at en angivelse er omtrentlig
Synonym eller deromkring
Eksempel Tegneseriemediet har oplevet en renæssance i løbet af de sidste hundrede år eller så


Oraz za: http://ordnet.dk/ddo/ordbog?entry_id=11019438&def_id=21029869&query=hvad


    alt hvad der kan krybe og gå
    alt hvad el. det nogen kan
    alt hvad hjertet begærer eller alt hvad hjertet kan begære
    alt hvad hjertet kan begære eller alt hvad hjertet begærer
    alt hvad nogen har lært eller det bedste nogen har lært
    alt hvad remmer og tøj kan holde
    den ene hånd ved ikke hvad den anden gør
    den får alt hvad den kan trække eller nogen giver den alt hvad den kan trække
    det ved man da hvad er
    efter hvad jeg ved
    eller hvad  hur
    .. gud ved hvad
    gæt hvem (hvad el. ..)
    hvad angår
    hvad bliver det næste  kunst
    hvad bliver det næste  nu2
    hvad bliver det næste  stige2
    hvad der kommer let, går let
    hvad .. end
    (hvad) enten
    (hvad) enten man piber eller synger
    hvad er den af
    hvad er der los
    hvad er det for noget snak eller sikke noget snak
    hvad er højest, Rundetårn eller et tordenskrald ?
    hvad fanden
    hvad for en (et el. nogle el. ..)
    hvad for en smed
    hvad forstår bønder sig på agurkesalat
    hvad giver du (mig)
    hvad går der af el. ad dig (ham el. hende el. ..)
    hvad hedder det
    hvad hjertet er fuldt af, løber munden over med
    hvad (hvem el. når el. ..) som helst
    hvad (hvorfor el. hvordan el. ..) i alverden eller hvad (hvorfor el. hvordan el. ..) i alverdens riger og lande
    hvad (hvorfor el. hvordan el. ..) i alverdens riger og lande eller hvad (hvorfor el. hvordan el. ..) i alverden
    hvad i himlen .. eller hvad i himlens navn ..
    hvad i himlens navn .. eller hvad i himlen ..
    hvad ligner det
    hvad man ikke ved, har man ikke ondt af
    rul ned

  Bosze.... ile tego :o :D!
Nie mialas zrobic kopiuj wklej, mialas zrozumiec kiedy tego uzywac.

Nastepne zadanie domowe: velbekomme

Bardzo Cie prosze, jezeli juz naprawde czujesz niedoparta potrzebe uzywania jezyka dunskiego w polszczyznie, to uzywaj slow swiadomie, a nie jak papuga albo echo. 
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Cze 2013, 00:16:44 »
No tak, ostatnie slowo musi zawsze nalezec do Aiask, chocby usmieszek czy slawetne Amen.
Jak juz wysle swoj post, nie krepuj sie :)
Cyknij okularki, usmieszek czy co tam  ;D ;D ;D

W mojej firmie zarobki sa niejawne i nikt o nich nie rozmawia. W firmie mojego meza rowniez.
Wiec problemu nie ma. Mysle, ze w wiekszosci firm tak jest, tak wiec takie zaczepki latwo uciac.

Co do wypowiadania swojego zdania, heh... nie raz na spotkaniach u mnie w firmie sa zagorzale dyskusje, ktos kogos zawsze przekona. Mysle, ze bardziej o chodzi o to, jak sie owe zdanie wypowiada, a nie to co sie wypowada. No i czy ma sie argumenty czy nie.

Osobiscie nie genarlizowalabym na przywary dusnkie, polskie czy chinskie. Skupilabym sie na kulturze: ludzi, firmy i organizacji.

Osobiscie, nigdy juz w zyciu nie podejme pracy w polskiej firmie, ani "pod polskim szefem".
Nie mialam zlych szefow, nie mialam zlej pracy. Ale pracujac w dunskiej, kulturalnej organizacji, doznaje wciaz szoku kulturowego.
Ot, chocby takiego, ze dzwoni do mnie szef, zeby mi przypomniec, ze musimy porozmawiac o podwyzce.
Bylam w wielkim szoku, bo i tak juz dostalam ekstra umowe na bonusy, a tu jeszcze jakas podwyzka???
Moglabym przyklady mnozyc.
Ale po co???

Wy wiecie swoje, ja wiem swoje.

Powiem krotko: "ile wsadzisz, tyle wyjmiesz".
I nie chodzi mi o harowanie jak wol, bo to Polacy potrafia.
Nie potrafia natomiast byc milymi w miejscu pracy, usmiechac sie do siebie, kolegow i szefa, wypowiadac swojego zdania bez pyskowki, cieszyc sie tym co sie ma, bo przeciez zawsze mozna miec wiecej.  I tez by mozna bylo tu duzo pisac, ale po co?
Wy i tak wiecie swoje.

Ja wiem jedno: to czy ktos Cie szanuje zalezy tylko od Ciebie.
Tjaaaa, znasz mnie 8)

Tylko nie rozumiem po co znowu dyskusja na temat polskich przywar?

"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Posty Grzegorza Odense....
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Cze 2013, 00:16:44 »

 

Dentysta w Odense

Zaczęty przez zuzaDział Odense

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9386
Ostatnia wiadomość 05 Lut 2010, 13:58:56
wysłana przez jaro-de
Instalacja anteny!!Odense

Zaczęty przez Kiki27Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8003
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2011, 15:52:49
wysłana przez Kiki27
poznam ogarniętych ludzi z odense

Zaczęty przez zabkomisDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10298
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2009, 13:18:11
wysłana przez bella 1000
Podróż z Odense na lotnisko do Malmoe

Zaczęty przez PitmasterDział Odense

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7609
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2010, 17:38:27
wysłana przez neletop
Kopenhaga - Odense

Zaczęty przez ParalitykDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10205
Ostatnia wiadomość 19 Lut 2007, 22:17:12
wysłana przez GoTTie