poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 228784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roslinka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #435 dnia: 17 Mar 2009, 21:25:49 »
Chyba nieładnie napadac ludzi za to ze maja inne poglądy niz nasze - ja uwazam ze Wyrwichwast nie posądził nikogo o zlodziejstwo - dlaczego takie reakcje? Ma chlop racje co kraj to obyczaj. Tutaj te registreringsafgifter idą do budgetu zebyscie potem mogli dostac zasilki na dzieci, zony ulgi itd. A niektórzy by chcieli tylko brać a do wspølnej kasy sie nie dolozyc. Racja w Polsce ceny samochodøw sa trzykrotnie nizsze ale tu zarabiacie - no ile razy wiecej? Dunczycy zadnych ulg nie maja, za samochody placa a pensje maja takie same jak Polacy wiec niech sie jeden z drugim zastanowi co pisze i na co oszczedza . Pewnie na zlote klamki i krany we wlasnym domu w Polsce

Roslinka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #436 dnia: 17 Mar 2009, 21:32:38 »
Dania ma obowiązki wobec Unii Europejskiej, a ta wyraźnie mówi NIE podwójnemu podatkowi rejestracyjnemu dla obywateli państw członkowskich pracujących w Danii.
A dobre zarobki mamy bo dobrze pracujemy. Nikt nam tego za darmo nie dał. I na całe szczęście jesteśmy Polakami, a nie duńczykami i na legalu możemy sie wozić polskimi furkami, a nie szrotami z DK na kufrze.

Ja bym nie dyskutowala na temat kto dobrze pracuje a swoja droga to bezczelny jestes ponizajac dunczykøw za jazde starociami - a to dunskie imie Peter to co? taki szczesliwy ze jestes Polakiem?

koszmar

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #437 dnia: 17 Mar 2009, 22:44:44 »
Dania ma obowiązki wobec Unii Europejskiej, a ta wyraźnie mówi NIE podwójnemu podatkowi rejestracyjnemu dla obywateli państw członkowskich pracujących w Danii.
A dobre zarobki mamy bo dobrze pracujemy. Nikt nam tego za darmo nie dał. I na całe szczęście jesteśmy Polakami, a nie duńczykami i na legalu możemy sie wozić polskimi furkami, a nie szrotami z DK na kufrze.
W Polsce też dobrze pracują a jakos tych zarobków nie widać, jak to wyjaśnisz, czy w PL inaczej się pracuje. Nie liczcie na tę Unię bo każde państwo ma wewnetrzne przepisy. Koszmar

mucharty

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #438 dnia: 18 Mar 2009, 00:02:37 »
Chyba nieładnie napadac ludzi za to ze maja inne poglądy niz nasze - ja uwazam ze Wyrwichwast nie posądził nikogo o zlodziejstwo - dlaczego takie reakcje? Ma chlop racje co kraj to obyczaj. Tutaj te registreringsafgifter idą do budgetu zebyscie potem mogli dostac zasilki na dzieci, zony ulgi itd. A niektórzy by chcieli tylko brać a do wspølnej kasy sie nie dolozyc. Racja w Polsce ceny samochodøw sa trzykrotnie nizsze ale tu zarabiacie - no ile razy wiecej? Dunczycy zadnych ulg nie maja, za samochody placa a pensje maja takie same jak Polacy wiec niech sie jeden z drugim zastanowi co pisze i na co oszczedza . Pewnie na zlote klamki i krany we wlasnym domu w Polsce

a od kiedy to sie ma ulgi  a duczynk nie
ja tez nie mam ulg i co ty na to Roslinko

asd

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #439 dnia: 18 Mar 2009, 00:31:32 »
Ludzie po co w ogole sie sprzeczacie czy jezdzic na polskich blachach czy nie.

Przepisy dunskie mowia, ze po przyjezdzie do Danii nalezy w ciagu 14 dni przerejestrowac auto, mozna wystapic do SKAT z wnioskiem o czasowe pozwolenie na uzywanie samochodu na polskich blachach. Do wniosku nalezy dolaczyc m.in. kopie umowy o prace, na podstawie ktorej SKAT okresla czy ma sie pobyt czasowy czy tez nie (tak samo jest przy przyznawaniu ulg - trzeba miec umowe). Pozwolenie na jazde mozna dostac jezeli ma sie zamiar przebywac w Danii nie dluzej niz rok lub 365 dni w ciagu 2 lat oraz jezeli samochod bedzie uzywany czesciej poza granicami Danii.

Natomiast przepisy unijne na temat mienia przesiedlenczego, w tym samochodu, mowia, ze panstwo do ktorego sie przeprowadzamy nie moze pobierac od mienia przesiedlenczego zadnych dodatkowych podatkow np. akcyzy, VAT. Jednakze z przepisow tych jest wylaczona oplata rejestracyjna czyli kazde panstwo moze pobrac oplate rejestracyjna od mienia przesiedlenczego w postaci samochodu. Dania w 2004 roku wygrala sprawe przed Unia z pozwu jakiegos Niemca. Identyczna sytuacja jest w Polsce. Jezeli ktos mieszka w Danii i ma samochod i przeprowadza sie do Polski to bedzie musial w Polsce zaplacic podatek rejestracyjny.

Przepisy mowia jednoznacznie. Dunskie przepisy odnosnie samochodow dostepne sa rowniez na stronach polskiej ambasady.

Ci, ktorzy jezdzicie na polskich blachach - jezdzijcie, ale nie namawiajcie innych do tego. Niech inni sami zdecyduja czy warto podejmowac ryzyko i jezdzic na polskich blachach czy kupic samochod na dunskich blachach. To ze policja skarbowa nie przeprowadza teraz czesto akcji wylapywania samochodow nie znaczy ze nie bedzie w przyszlosci.

Czesto spotyka sie tutaj na forum glosy, mnie policja zlapala i nic, moglem/moglam jechac dalej. Zrozumcie policja nie zajmuje sie tego typu sprawami. Oni jedynie moga przekazac informacje do SKAT, ze zostal zatrzymany do kontroli taki i taki samochod kabusewany przez taka i taka osobe, ale nie zarekwiruja samochodu. Do zarekwirowania samochodu na poczet przyszlego podatku i kary ma prawo jedynie policja skarbowa (SKAT).

P.S. Nieznajomosc prawa oraz nieznajomosc jezyka dunskiego nie zwalniaja z odpowiedzialnosci.

Roslinka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #440 dnia: 18 Mar 2009, 01:13:49 »
a od kiedy to sie ma ulgi  a duczynk nie
ja tez nie mam ulg i co ty na to Roslinko
A te odpisy 629 kr. na 1 dzien to co? ani wynajety pokøj ani jedzenie tyle nie kosztuje. Dunczyk ma taki fradrag na tydzien i ta sama pensja u Polaka jest dwa razy wieksza niz u Dunczyka. Jezeli sam jestes tu na stałe to wiesz dobrze ze skat dusi niemozliwie a Polacy tylko kombinuja jakby tu czegos nie zaplacic, albo sobie cos odpisac. Wszystko dobrze ja rozumiem ze w pewnych wypadkach sie nalezy, takie przepisy i trzeba mozliwosci wykorzystac ale trzeba tez szanowac dunskie przepisy a nie tylko patrzec jak to oszukac. A potem taki jeden wali ze Dunczycy jezdza skrotami a on sobie smiga jakims extra autkiem - uwazam troche skromnosci by sie przydalo.

lilianka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #441 dnia: 18 Mar 2009, 10:02:33 »
Dania ma obowiązki wobec Unii Europejskiej, a ta wyraźnie mówi NIE podwójnemu podatkowi rejestracyjnemu dla obywateli państw członkowskich pracujących w Danii.
A dobre zarobki mamy bo dobrze pracujemy. Nikt nam tego za darmo nie dał. I na całe szczęście jesteśmy Polakami, a nie duńczykami i na legalu możemy sie wozić polskimi furkami, a nie szrotami z DK na kufrze.
popieram

[Posted on: 18 Marzec  2009, 09:57:24]

A te odpisy 629 kr. na 1 dzien to co? ani wynajety pokøj ani jedzenie tyle nie kosztuje. Dunczyk ma taki fradrag na tydzien i ta sama pensja u Polaka jest dwa razy wieksza niz u Dunczyka. Jezeli sam jestes tu na stałe to wiesz dobrze ze skat dusi niemozliwie a Polacy tylko kombinuja jakby tu czegos nie zaplacic, albo sobie cos odpisac. Wszystko dobrze ja rozumiem ze w pewnych wypadkach sie nalezy, takie przepisy i trzeba mozliwosci wykorzystac ale trzeba tez szanowac dunskie przepisy a nie tylko patrzec jak to oszukac. A potem taki jeden wali ze Dunczycy jezdza skrotami a on sobie smiga jakims extra autkiem - uwazam troche skromnosci by sie przydalo.

tak , tylko sa i Polacy którzy sie do tego odpisu nie kwalifikuja, w wiekszosci dostajemy kontrakty najpierw na 3 msc albo na pół roku , a potem od razu na stałe bez ulg

moja opinia jest taka kto ma ochote niehc sobie jezdzi autem jakim chce nawet na blachach z Hiszpanii jezeli mu sie to podoba, :) a kto nie ma ochoty niech sobie auto dunskie kupi jak go na to stac , bo tymi autami która sa na moja kieszen do Polski chyba bym nie dojechała w 1 kawałku ...

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #441 dnia: 18 Mar 2009, 10:02:33 »

Offline piotrnysa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: +3/-21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #442 dnia: 18 Mar 2009, 10:50:59 »
i tu sie zgadza z Toba w 100%

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #443 dnia: 18 Mar 2009, 15:41:32 »
odnośnie kupowania w Danii używanych aut. to jest tak Fiat 126p z 89 roku kosztuje mniej więcej 20 000kr, VW Polo 89 roku kosztuje 26 000kr. gdzie tu zdrowy rozsądek??? to jest jakaś paranoja. kupisz takie auto i po roku nie wiadomo czy go naprawiać czy postawić na podwórku żeby kury miały gdzie jaja znosić.
osobiście w tamtym roku wydałem za naprawę używanego w auta w Danii 6 000 kr. a za te pieniądze sobie można kupić drugiego grata na Duńskich blachach i po roku postawić go w krzakach do kolekcji :)
wyrzucać pieniądze w błoto czy nie oto jest pytanie???

mucharty

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #444 dnia: 18 Mar 2009, 16:05:11 »
A te odpisy 629 kr. na 1 dzien to co? ani wynajety pokøj ani jedzenie tyle nie kosztuje. Dunczyk ma taki fradrag na tydzien i ta sama pensja u Polaka jest dwa razy wieksza niz u Dunczyka. Jezeli sam jestes tu na stałe to wiesz dobrze ze skat dusi niemozliwie a Polacy tylko kombinuja jakby tu czegos nie zaplacic, albo sobie cos odpisac. Wszystko dobrze ja rozumiem ze w pewnych wypadkach sie nalezy, takie przepisy i trzeba mozliwosci wykorzystac ale trzeba tez szanowac dunskie przepisy a nie tylko patrzec jak to oszukac. A potem taki jeden wali ze Dunczycy jezdza skrotami a on sobie smiga jakims extra autkiem - uwazam troche skromnosci by sie przydalo.

jakie ulgi mam to samo co Dunczycy
wiec oni tez nie sa skromni  a do co to fradragu to podziel sobie 42000 to raczej nie wyjdzie 629 kr na tydzien

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #445 dnia: 18 Mar 2009, 16:06:18 »
odnośnie kupowania w Danii używanych aut. to jest tak Fiat 126p z 89 roku kosztuje mniej więcej 20 000kr, VW Polo 89 roku kosztuje 26 000kr. gdzie tu zdrowy rozsądek??? to jest jakaś paranoja. kupisz takie auto i po roku nie wiadomo czy go naprawiać czy postawić na podwórku żeby kury miały gdzie jaja znosić.
osobiście w tamtym roku wydałem za naprawę używanego w auta w Danii 6 000 kr. a za te pieniądze sobie można kupić drugiego grata na Duńskich blachach i po roku postawić go w krzakach do kolekcji :)
wyrzucać pieniądze w błoto czy nie oto jest pytanie???


zawsze zostają ci jednak 2000 kr ze szrotu jak go tam oddasz  ;)

lilianka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #446 dnia: 18 Mar 2009, 16:11:51 »
hehehh, dobre o tych jajkach :) mozesz interes trzaskac jak nic ... w Polsce kilka kurek złapac i ...
u mnie przed blokiem stoi kilka takich Duńskich ślicznotek, jedna juz mchcem obrosła i chcoc kur nie ma ,mewy maja na co .... !!!!

Roslinka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #447 dnia: 18 Mar 2009, 17:29:48 »
EEEE za 25000 mozna kupic cos z 95 -97 roku calkiem dobrego o przebiegu do 200000km. Tylko trzeba uwazac zeby byl zaraz po przegladzie tzw. synet no i sprawdzic czy nie przerdzewialy. Jak sie gada z wlascicielem to sie mozna dopytac, potargowac itd. Wlasnie szukam sobie takiego grata jak kogos cos interesuje to moge podrzucic linka.

Ktos tam kazal mi dzielic 42000 person fradrag na tygodnie no jasne wychodzi pare groszy wiecej ok. 800 kr. na tydzien a polska ulga jest 629 x 7 dni czy nawet 5 dni to sobie policzcie ze na tydzien to wynosi ponad 3000 kr.
Ja widzialam juz takie rozliczenia gdzie podatku nie bylo wcale tylko te 8%.
Osoby zatrudnine na stale powinny miec tak jak dunczycy i wtedy zycie zaczyna byc drogie.   

Rajchman

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #448 dnia: 18 Mar 2009, 17:59:28 »
Za 25 000 dkk to kupisz w Polsce rocznik 2001 a nie 1995, i 150 000 przebiegu a nie 300 000 (znajdz auto 14 letnie z 200 000km to masz u mnie dwie bombonierki, czekolade i batonika).

A to, ze w Polsce tez jest podatek rejestracyjny nie narusza zasady UE - czyli swobodnego przeplywu ludzi, bo podatek ten jest tak niski, ze kazdy moze swobodnie przeniesc sie do Polski i go zaplacic.

A kogos stac na starcie zeby zaplacic dunski podatek rejestracyjny?

Kazdy robi co chce ... my wiemy, ze jedzimy niezgodnie z dunskimi przepisami, ci w Skacie wiedza, ze maja przepisy niezgodnie z prawem UE.

A Roslinka Ty sie tak ulgami nie podniecaj, bo nie kazdy z nich korzysta.

Tak jak ktos napisal - policja skarbowa zajmuje sie tablicami, POLITI nie ma czym sie przejmowac.

I nie wiem czy wiecie, ale nie tylko Polacy jezdza na "swoich" tablicach!!! Widac takze sporo tablic innych panstw!!! Zatem jesli piszecie, ze Polacy to zlodzieje, to napiszcie takze, ze zlodziejami sa Niemcy i Litwini.

A, ze Dunczycy kombinuja to tez wiadome. Jak wynajmowalem mieszkanie to mialem "lewa" umowe.

K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #449 dnia: 18 Mar 2009, 18:07:06 »
Za 25 000 dkk to kupisz w Polsce rocznik 2001 a nie 1995, i 150 000 przebiegu a nie 300 000 (znajdz auto 14 letnie z 200 000km to masz u mnie dwie bombonierki, czekolade i batonika).

W DK nie jest to trudne....

Cytuj (zaznaczone)
A to, ze w Polsce tez jest podatek rejestracyjny nie narusza zasady UE - czyli swobodnego przeplywu ludzi....

Kazdy robi co chce ... my wiemy, ze jedzimy niezgodnie z dunskimi przepisami, ci w Skacie wiedza, ze maja przepisy niezgodnie z prawem UE.

sam sobie przeczysz

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #449 dnia: 18 Mar 2009, 18:07:06 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21847
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25795
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23094
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8690
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40644
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo