poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 228662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pomysł

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #480 dnia: 19 Mar 2009, 19:11:10 »
Ty gościu pszestań prawić takie morały jak cie stać to rejesrtuj auto,tylko mnie na takie coś niestać za granicą pszyjechalem tu z rodziną odłożyc pare groszy na jakieś mieszkanie w polsce,i uwierz że melonów niezarabiam,opłacić mieszkanie wyżywić tu rodzine zostaje ci wielka chała niezapomnij ze i są tu też tacy co ich niestać na opłacenie auta,a jeżdze golfem starym z 1991,a takie cwaniaki jak wy to tylko umnienie dorzucic do pieca,zgodze sie jesteś sam jeżdzisz extra autem opłacaj bo wstyd było by nieopłacic,ale mnie narazie niestac 
Ja też mam tu rodzinę, auto na dk blachach i na polskich także, bo pozwolił mi skat nim do Pl jezdzić i wszystko legalnie, a moich dzieci nie uczę krętactwa dzięki temu, duńskie auto nie kosztowało tyle, kupno dunskiego auta nie doprowadziło mojej rodziny do biedy, nadal odkładam.......i melonów nie zarabiam

K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #481 dnia: 19 Mar 2009, 19:51:35 »
tylko mnie na takie coś niestać

świetnie się podsumowałeś: nie stać cię na auto.....
cóż, nie każdy je mieć musi....

ale co na to sąsiedzie w Polsce powiedzą: "za granicę wyjechał, i starym autem jeździ".....

niestety, Polak kombinatorstwo ma we krwi
co jest państwowe, to jest niczyje
a co jest niczyje, to jest jego....

polowa pisze, że przyjechała się dorobić....szkoda tylko, że kosztem reszty...

Offline xxxArek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #482 dnia: 19 Mar 2009, 20:03:17 »
Pytanko do Pana Pomysla.Jak dlugo jestes w Danii,bo ja 3 lata i mi powiedziano ze nie ma takiej obcji zebym zatrzymal auto na wyjazdy do Polski.W jakim skacie byles moze ja sie tam wybiore?

pomysł

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #483 dnia: 19 Mar 2009, 20:50:47 »
Pytanko do Pana Pomysla.Jak dlugo jestes w Danii,bo ja 3 lata i mi powiedziano ze nie ma takiej obcji zebym zatrzymal auto na wyjazdy do Polski.W jakim skacie byles moze ja sie tam wybiore?
w skacie jest loteria, to chyba zależy od humoru wydającego pozwolenie, napisałem że mam duńskie auto którym jeżdżę w Danii, a do Pl chciałbym jeździć polskim i dali.

Rajchman1

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #484 dnia: 19 Mar 2009, 21:01:24 »
K3 prosze Cie, przestan juz nudzic tym, ze kradniemy, oszukujemy i kombinujemy.

A jaki jest "koszt reszty", ze jezdze samochodem na PL rejestracji a nie rowerem? Powinni sie cieszyc, ze tankuje benzyne, ktora "zawiera" podatki. Korzystalem z uslug mechanikow - tez wsparlem panstwo 25% oraz dunskich pracownikow i pracodawcow.  No, moze jesli bym mial auto DK to bym czesciej ich wspieral ... jestes mechanikiem?   :)

A, ze Ty slepo wierzysz w dunskie przepisy to juz Twoja sprawa!!!

Moze wejdz na jakies niemieckie forum i pisz Niemcom, ze kombinuja, kradna i oszukuja? Niemcy kombinatorstwa nie maja we krwi?

I kolejna osoba, ktora mysli, ze auto kupuje sie na pokaz ... ludzie, co Wy macie w tych glowach  ???


KIKI

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #485 dnia: 19 Mar 2009, 21:14:14 »
K3 prosze Cie, przestan juz nudzic tym, ze kradniemy, oszukujemy i kombinujemy.

A jaki jest "koszt reszty", ze jezdze samochodem na PL rejestracji a nie rowerem? Powinni sie cieszyc, ze tankuje benzyne, ktora "zawiera" podatki. Korzystalem z uslug mechanikow - tez wsparlem panstwo 25% oraz dunskich pracownikow i pracodawcow.  No, moze jesli bym mial auto DK to bym czesciej ich wspieral ... jestes mechanikiem?   :)

A, ze Ty slepo wierzysz w dunskie przepisy to juz Twoja sprawa!!!

Moze wejdz na jakies niemieckie forum i pisz Niemcom, ze kombinuja, kradna i oszukuja? Niemcy kombinatorstwa nie maja we krwi?

I kolejna osoba, ktora mysli, ze auto kupuje sie na pokaz ... ludzie, co Wy macie w tych glowach  ???


Zejdz z czlowieka ktory pisze osoba ktore nie wiedza jakie jest prawo.....
K3 to jest jeden z mądrych ludzi na tym forum... Jestem pewna ze (nie daj Boze) jak Cię juz zlapia to zmienisz nick i bedziesz pisal do takich ludzi jak Ty... Tak jak pisalam wczesniej poszlam do skat czu komune i na pytanie skad pochodze bylo tak  ::) i jak mowi moj SZEF "PL CZYLI POLSKA LUKSUS"jEZDZIJ NA POLSKICH NUM a jak zlapia to powiedz..."K3 i inni cos tam pisali ale nie wierzylem"








Rajchman1

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #486 dnia: 19 Mar 2009, 21:45:04 »
A jaka miara mierzysz madrosc osobnika o pseudonimie K3?

Ale kto jak Cie zlapie, POLITI? Przeciez ich to nie interesuje.

Kazdy wie, ze jak kontrola skarbowa zrobi lapanke na podstawie przepisow wzietych z kosmosu to moga byc problemy. Dostane 2 tygodnie na wywiezienie badz rejestracje to sie zastanowie co zrobic, ale szansa na taka przyjemnosc - kontrola policji skarbowej - jest taka jak wygrana 6-tki w totka  :) Sami wiedza dobrze, na podstawie jakich przepisow dzialaja.

A K3 moze sobie pisac, tylko niech bezpodstawnie nie obraza calej Polonii dunskiej!!!, bo takie zachowanie akurat o jego madrosci nie swiadczy.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #486 dnia: 19 Mar 2009, 21:45:04 »

K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #487 dnia: 19 Mar 2009, 22:01:31 »
K3 prosze Cie, przestan juz nudzic tym, ze kradniemy, oszukujemy i kombinujemy.

a tak nie jest ??  ;D ;D ;D

Cytuj (zaznaczone)
A jaki jest "koszt reszty", ze jezdze samochodem na PL rejestracji a nie rowerem? Powinni sie cieszyc, ze tankuje benzyne, ktora "zawiera" podatki. Korzystalem z uslug mechanikow - tez wsparlem panstwo 25% oraz dunskich pracownikow i pracodawcow.  No, moze jesli bym mial auto DK to bym czesciej ich wspieral ... jestes mechanikiem?   :)

naprawiłem kiedyś hamulce w moim samochodzie ... liczy się ?? choć przyznam, że znajomi potem bali się nim jechać  ;D ;D ;D

ciekaw jestem, czy równie skrupulatnie wyliczasz to, co dostałeś od duńskiego państwa....
nie mnie roztrząsać, czy to mniej czy więcej...

chodzi mi o prosty fakt: skoro chcemy być traktowani jak Duńczycy, to zacznijmy tego też wymagać od siebie sami......

Cytuj (zaznaczone)
A, ze Ty slepo wierzysz w dunskie przepisy to juz Twoja sprawa!!!

Nie wierzę ślepo... po prostu: skoro wybrałem ten kraj, to się do niego staram dopasować, mimo jego wad... bo to w końcu był mój wybór...

Cytuj (zaznaczone)
Moze wejdz na jakies niemieckie forum i pisz Niemcom, ze kombinuja, kradna i oszukuja? Niemcy kombinatorstwa nie maja we krwi?

To co Niemcy robią mnie nie obchodzi, nie mam z nimi nic wspólnego....
Jestem Polakiem, mieszkam w Danii: te dwa państwa i to co sie w nich dzieje jest przedmiotem moich zainteresowań

Cytuj (zaznaczone)
I kolejna osoba, ktora mysli, ze auto kupuje sie na pokaz ... ludzie, co Wy macie w tych glowach  ???

Ja kupuję auto które mi się podoba, i które mi odpowiada... daleki jestem od stosowania jakichkolwiek "obowiązujących stylów", czy pokazania się innym..
Po prostu, podzieliłem się swoimi obserwacjami, w końcu powiedzenie: "zastaw się, a postaw się" skądś się wzięło...

Rajchman1

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #488 dnia: 19 Mar 2009, 22:36:51 »
Hehe, "rozmowa" z Toba pokazuje dobitnie, jak zasciankowe myslenie posiadaja niektorzy :)

Nie znasz w ogole mojego przypadku ... a gdybys znal, to bys wiedzial, ze od panstwa dunskiego nic nie dostalem ... ale swoje generalizatorskie metki przypinasz kazdej osobie, ktora urodzila sie w Polsce  :-\

A jakie masz zdanie na temat ludzi, ktorzy urodzili sie w Rumunii? Nie, lepiej nie odpowiadaj  :)

I nie rozumiem o co chodzi z traktowaniem Nas / Was jak Dunczyka? Czy Dunczyk to czlowiek innej rasy, ktorego traktuje sie lepiej ... ze piszesz o roznym traktowaniu osob wywodzacych sie z roznych narodowosci?
Czy to moze nie narodowosc, ale cechy osobowosciowe wplywaja na to, jak traktujesz inna osobe?
Czy moze to, jak traktujesz inna osobe, zalezy tylko i wylaczine od Ciebie?

K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #489 dnia: 19 Mar 2009, 22:49:56 »
Hehe, "rozmowa" z Toba pokazuje dobitnie, jak zasciankowe myslenie posiadaja niektorzy :)


Zdefiniuj to słowo ;D

Cytuj (zaznaczone)
Nie znasz w ogole mojego przypadku ... a gdybys znal, to bys wiedzial, ze od panstwa dunskiego nic nie dostalem ... ale swoje generalizatorskie metki przypinasz kazdej osobie, ktora urodzila sie w Polsce  :-\

Rozmawiamy na temat nacji... w każdej znajd się wyjątki.. ale pozostałe 99% ma wpływ na to, jak każda nacja jest postrzegana

Cytuj (zaznaczone)
A jakie masz zdanie na temat ludzi, ktorzy urodzili sie w Rumunii? Nie, lepiej nie odpowiadaj  :)

No patrz.. nie trafiłeś.... W obecnej chwili mam okazję pracować wspólnie z 7 osobami z Rumunii.... więc moja opinia na ich temat nie pochodzi z opowieści, ale z bezpośrednich kontaktów...

Cytuj (zaznaczone)
I nie rozumiem o co chodzi z traktowaniem Nas / Was jak Dunczyka? Czy Dunczyk to czlowiek innej rasy, ktorego traktuje sie lepiej ... ze piszesz o roznym traktowaniu osob wywodzacych sie z roznych narodowosci?

Nie piszę o różnym ale o równym traktowaniu.... tyle, że większość osób krzyczy na ten temat w momencie, kiedy okazuje się, że nikt ich nie zamierza traktować lepiej niż Duńczyków, a tego oczekują.... Bo uważają, że im "się należy"....

Cytuj (zaznaczone)
Czy to moze nie narodowosc, ale cechy osobowosciowe wplywaja na to, jak traktujesz inna osobe?
Czy moze to, jak traktujesz inna osobe, zalezy tylko i wylaczine od Ciebie?

To jak traktujemy innych zależy od środowiska w którym zostaliśmy wychowani.... a narodowość ma na to DUŻY wpływ

kasza

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #490 dnia: 19 Mar 2009, 23:34:09 »
w skacie jest loteria, to chyba zależy od humoru wydającego pozwolenie, napisałem że mam duńskie auto którym jeżdżę w Danii, a do Pl chciałbym jeździć polskim i dali.

 

jak dlugo jestes w Dani i  jaki wniosek wlozyles ze mozesz jezdzic autem do pl i jak dlugo ci dali zgode

Offline pawlos23

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #492 dnia: 20 Mar 2009, 16:36:33 »
Nie pierwszy i nie ostatnio raz :)
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Rajchman1

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #493 dnia: 20 Mar 2009, 16:51:58 »
100% osob, ktore strasza i polecaja kupno auta dunskiego jezdzi dunskim autem  ;D

To chyba daje do myslenia.

A dzis przed moim osiedlem kolejne auto na zagranicznych blachach, tym razem niemieckich :)


K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #494 dnia: 20 Mar 2009, 17:03:24 »
100% osob, ktore strasza i polecaja kupno auta dunskiego jezdzi dunskim autem  ;D

patrz.. a ja auta nie mam ;D ;D ;D

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #494 dnia: 20 Mar 2009, 17:03:24 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21621
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25637
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22838
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8576
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40416
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo