poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przedszkole  (Przeczytany 49356 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Paź 2008, 10:17:15 »
Jeszcze raz CI napisze... NIE JA kazalam sobie dzwonic, a ludzie tkwiacy w tym systemie, wiec sorry, ale na pewno bardziej zorientowani niz Ty, Ja i cale nasze forum razem wziete.

A, ze przesada... coz... W Polsce moglibysmy czekac i z 20 lat.... Bo poki co nikt nie slyszal u nas o szkolach dla dzieci z Wysokofunkcjonujacym Autyzmem czy ADHD czy zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
To nie sa szkoly zycia, ktore oferuje Polska.
To sa szkoly realizujace normalny program szkolny, w warunkach przystosowanych do mozliwosci percepcyjnych tych dzieci.
Po takiej szkole specjalnej dziecko moze isc do gimnazjum i nawet pozniej na studia.

Wiec coz znaczy rok czekania???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Paź 2008, 20:11:49 »
Problem już się rozwiązał :D Szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał ;D
Dzięki.

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Paź 2008, 20:43:09 »
Co prawda korupcja jako taka w Danii jest rzadkością http://www.transparency.org/policy_research/surveys_indices/cpi/2008 ,
ale ludzie walczą o swoje w inny sposób. Mirra ma rację. Grzeczną namolnościa i częstym dzwonieniem zbliżasz się do urzędnika od którego coś chcesz. Pomimo list, możesz załatwić daną rzecz w pierwszej kolejności z dwóch powodów:
1. Urzędnik Cię po prostu polubił.
2. Urzędnik ma Cię dosyć i chce się Ciebie jak najszybciej pozbyć
W obu wypadkach dostajesz to co chcesz.
Spotykałem się z tym wiele razy. Przy załatwianiu mieszkania w spółdzielni. Przy załatwianiu roboty w firmie, w której kiedyś pracowałem. W tym wypadku sam szef codziennie wisiał na telefonie do firm inżynieryjnych i pytał czy nie mają nowych projektów.
Jestem pewien, że listy do żłobka, przedszkola, może szkół prywatnych też są do przeskoczenia. Oczywiście misio ma rację z tym, że musi być zwolnione miejsce.

Hexa

  • Gość
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Paź 2008, 22:25:47 »
:) a jak sie zdazy, ze wniosek ,gdzies sie zapodzial? Ze pan/pani polozyla z boku i zapomniala? Nie dzwonisz , nie idziesz zapytac, a tam tylko kurz sie zbiera ;)  Zadzwonisz - urzednik wyciaga wniosek, zeby sprawdzic czy wogole jest lub czy jest poprawnie wypelniony i sa szanse ,ze polozy go na gore :) Dzwonisz czesto to moze i fartem Twoj wniosek zaostanie pierwsze do zalatwienia.  Poza tym tez uwazam, ze jak sie "truje komus d..." to i dla swietego spokoju urzednik zalatwia ta, a nie inna sprawe.

Klingon

  • Gość
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Paź 2008, 23:13:24 »
Dlatego Udlændingeservice w koncu napisal zeby nie dzwonic tylko po to zeby zapytac o status twojej sprawy. Inne urzedy zaczna tak samo robic. ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Paź 2008, 08:18:32 »
1. od razu na wstepie napisalam, ze nie posylalam dziecka do przedszkola. Ale w przypadku szkol specjalnych procedury sa niemalze te same.

2. Dlatego, ze mam dziecko z wysokofunkcjonujacym autyzmem. Ale powiem CI dlaczego - dlatego, ze dziecko z autyzmem nie funcjonuje w grupie, boi sie tlumu i halasu. W szkole specjalnej z trudem przystosowuje sie do klasy 4-5 osobowej, a klasie integracyjnej jest dzieci minimum 20, a na przerwie w szkole setki... co przyprawia autystyka co najmniej o panike.

3. Opcja, ze urzednik sie wkurzy i przesunie CIe na koniec listy jest tez mozliwa. Aczolwiek raczej bedzie sie bal - w razie kontroli (odwolania) to wyjdzie na wierzch i bedzie mial klopoty. Procedura odwolawcza wlasnie zaczyna sie od kontroli pracy urzednika.

4. A nam sie zdarzylo przykurzenie domkumentow - zapisalismy syna do szkoly w lutym, by mogl zaczac od sierpnia. Papiery amba wciela i dopabuse w sierpniu zaczely sie goraczkowe ruchy.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Hexa

  • Gość
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Paź 2008, 18:45:21 »


Den Centrale Pladsanvisning to nie jest Udlændingeservice... tam nie ma takiego ruchu... zresztą jak składałem wniosek to kobieta przy mnie zaczęła wklepywać wszystko do komputera... ponadto jak złoży się wniosek o przydział przedszkola to w ciągu 2 tygodni przychodzi pisemne potwierdzenie... i jeżeli coś jest nie tak w tym potwierdzeniu (np. nie zgadza się przedszkole które wybraliśmy) wówczas dzwonimy lub idziemy osobiście i oni poprawiają




czym by nie było, zawieruszenie, niedopatrzenie moze sie zadazyc baaa! jak zauwazylam zdaza sie dosc czesto. Bez przesady, nie mowilismy tu o dzwonieniu codziennie, a poprostu o wykazaniu zainteresowania wlasna sprawa.
W przypadku przekroczenia terminu rozpatrzenia -ja -dzwonilabym czasto- raz w tygodniu.
Lilia dostalas to wybrane przez siebie?



poloniainfo.dk

Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Paź 2008, 18:45:21 »

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Paź 2008, 19:41:04 »
Owszem :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Paź 2008, 09:33:58 »
To sie nazywa solidarnosc jajnikow :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Paź 2008, 11:12:08 »
Jeżeli jest podejrzenie ze sprawa sie zawieruszyła to można zadzwonić żeby ją odwieruszyć, ale nie ma sensu dzwonienie żeby urzędnika umęczyć lub zastraszyć - nikt nie chce systemu gdzie petent albo przeprasza że żyje albo straszy mediami. Od każdej reguły są też wyjątki.

PS. Moja żona nie czyta forum. ;D

Offline nina

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Gru 2008, 20:00:29 »
witam czy ma ktos namiary na przedszkole w kopenhadze gdzie jest polska opiekunka

Tula

  • Gość
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Gru 2008, 13:20:52 »
witam czy ma ktos namiary na przedszkole w kopenhadze gdzie jest polska opiekunka
Moja znajoma jest pomocnikiem pedagoga w jednym z przedszkoli na Nørrebro. Jednakowoz jesli sadzi Pani, ze dziecko bedzie z opiekunka moglo mowic po polsku, jest Pani w bledzie.
U nas na przyklad, mimo tego, ze mamy kilkoro dzieci dwujezycznych, mowi sie do nich tylko po dunsku, glownie z tego wzgledu, ze przedszkole to czasami jedyne miejsce, gdzie te dzieci moga dunski slyszec...

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Sty 2009, 17:18:55 »
Mój syn ma iść do przedszkola od lutego, będzie miał wtedy 2,5 roku. Urząd do spraw integracji zaproponował mi sam pedagoga, który nauczy dziecko duńskiego. Nie mam pojęcia, jak to będzie, gdyż mój syn nie zna innego języka poza polskim, ale jestem dobrej myśli. Pedagog będzie dojeżdżał specjalnie z innej miejscowości, bez względu na to, gdzie dziecko zapiszę. Myślę, że to bardzo miło ze strony Duńczyków.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Sty 2009, 18:01:25 »
URZAD EMIGRACYJNY????

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Sty 2009, 18:41:32 »
Do spraw integracji, nie pamiętam, jak on się po duńsku nazywa

poloniainfo.dk

Odp: Przedszkole
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Sty 2009, 18:41:32 »

 

Przedszkole w Ishøj

Zaczęty przez Malwina MalecDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4590
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2018, 11:16:10
wysłana przez Malwina Malec
przedszkole dla dziecka

Zaczęty przez mikaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6823
Ostatnia wiadomość 29 Sty 2008, 15:09:37
wysłana przez Klingoon
przedszkole - oznakowanie ubran

Zaczęty przez JomirDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14003
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2014, 22:47:37
wysłana przez kayutek
przedszkole dla malego Polaka

Zaczęty przez liliaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4827
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2008, 14:50:06
wysłana przez lilia
Przedszkole z ograniczoną ilością dzieci.

Zaczęty przez susoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3836
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2013, 17:06:05
wysłana przez suso