poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 228663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roslinka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #495 dnia: 20 Mar 2009, 17:30:35 »
A co mam moze pojechac do Polski kupic sobie jakies cudo, cieszyc sie ze tak tanio dalam, przyjechac tu i trzesc gaciami ze strachu? Tu zyje, mieszkam pracuje i mam dunskie blachy - chyba normalne

Rajchman1

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #496 dnia: 20 Mar 2009, 19:12:53 »
Roslinka masz dunskie blachy i OK  :) Nie obrazam Cie ze wzgledu na to, ze tak postepujesz.

Ja mam polskie i dla mnie tez OK. Wszystkich ludzi na swiecie nie zawodole.
Ja tez tu zyje, pracuje ... ale na obecna chwile nie usmiecha mi sie sprzedawac samochodu na polskich blachach (ktory kupilem przed przyjazdem tutaj) i dokladac pieniedzy, zeby kupic gorsze auto. I "gaciami nie ma co trzasc", ja jezdze bez zadnych nerwow :)

To juz ostatnia wiadomosc z mojej strony, bo troche nudno sie zrobilo. Nie musicie ripostowac :)

gosc

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #497 dnia: 20 Mar 2009, 19:25:27 »
Wkońcu skonczyl filozofowac....

Peter

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #498 dnia: 20 Mar 2009, 20:24:46 »
Wkońcu skonczyl filozofowac....

Ja się mu wcale nie dziwie. 99% polaków przyjechało tutaj tylko do pracy i po paru latach jak zarobią swoje wrócą do Polski. I żaden z nich nie przerejestruje auta na duńskie blachy. Chociaż by tylko dlatego, że samochód raz wyrejestrowany w Polsce nie może być ponownie zarejestrowany. Poza tym nie żyjemy w średniowieczu tylko unii europejskiej i żadne podatki rejestracyjne w danii nas nie dotyczą, tak jak farmerów duńskich mających swoje farmy także w Polsce nie dotyczą polskie przepisy rejestracji pojazdów.
W bloku obok mieszka policjant duński. Opowiada mi nieraz jak się politi śmieje z "unijnych" kabusewców, ktorzy zawracają lub skręcają na widok radiowozu. A jeszcze bardziej polewają z polaków co jeżdża duńskimi autami. Mają takie powiedzenie, że zaplacili podatek od głupoty.
I ja się pod tym podpisuje obiema rękami, w pięciu językach. Polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim i duńskim.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #499 dnia: 20 Mar 2009, 21:07:41 »
.............. Chociaż by tylko dlatego, że samochód raz wyrejestrowany w Polsce nie może być ponownie zarejestrowany. .................


tu się mylisz, to ze zarejestrujesz auto w Danii nie znaczy ze nie możesz go z powrotem zabrać do PL.

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #500 dnia: 20 Mar 2009, 21:45:16 »
to skoro wyrwałaś się z biednej Polski, aby zarobić i kupić auto, to dlaczego akurat do Danii ??
jest tyle innych krajów, np. Szwecja, która nie ma podatku rejestracyjnego....

to tak, jakby iść do sklepu, gdzie jest tani chleb, ale masło już ukraść, bo jest za drogie....
 
i
Roslinka masz dunskie blachy i OK  :) Nie obrazam Cie ze wzgledu na to, ze tak postepujesz.

Ja mam polskie i dla mnie tez OK. Wszystkich ludzi na swiecie nie zawodole.
Ja tez tu zyje, pracuje ... ale na obecna chwile nie usmiecha mi sie sprzedawac samochodu na polskich blachach (ktory kupilem przed przyjazdem tutaj) i dokladac pieniedzy, zeby kupic gorsze auto. I "gaciami nie ma co trzasc", ja jezdze bez zadnych nerwow :)

To juz ostatnia wiadomosc z mojej strony, bo troche nudno sie zrobilo. Nie musicie ripostowac :)
  oraz
A co mam moze pojechac do Polski kupic sobie jakies cudo, cieszyc sie ze tak tanio dalam, przyjechac tu i trzesc gaciami ze strachu? Tu zyje, mieszkam pracuje i mam dunskie blachy - chyba normalne
ludzie to jest! tak trzeba rejestrować- nie trzeba, można kupić w Danii grata za 30 000 kr czy w Polsce fajne auto za 15 000 PLN, przepisy UE a przepisy Danii to wszystko warte jest funta kłaków. czytając to forum przeczytałem mnóstwo opinii oraz jak przykłady powyżej, wypowiedzi w których wyzywacie się od złodziej od krętaczy od kombinatorów itp. itd.
czy warto??? nie nasza wina że Dania ma tak dziwne przepisy odnośnie rejestracji pojazdów, nawet rodowici Duńczycy mówią mi że niektóre Duńskie prawa, przepisy są dla nich dziwaczne albo głupie.
każdy z nas jest chyba dorosły i potrafi podejmować jakieś decyzje. np chcesz rejestrować tu aut- to rejestruj, nie chcesz to jeździj na Polskich blachach, wasza wola nic mi do tego. 8)
w USA w jednym ze stanów jest prawo ustanowione za czasów wojny secesyjnej mówiące że jeżeli więcej niż pięciu czarnych zbierze się na moim podwórku to mogę wobec nich użyć broni palnej, ale to nie oznacza że mam strzelać do wszystkich " kolorowych"  jakich napotkam w pięcioosobowych grupach.
i moim zdaniem jest tak z niektórymi przepisami w Dani są absurdalne albo głupie i albo je akceptujesz albo nie.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #501 dnia: 20 Mar 2009, 21:52:51 »
A mój sąsiad sobie wylansował nowego mustanga (śmiga nim od miesiąca około już) - tablice californijskie, a ja sie bujam starym duńskim autem  ;D. Fura na PL schowana w garażu na dojazdy do Polski.



Pozdrowienia z tego miejsca dla sąsiada   ;D z właściwym motorem pod maską  ;D

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #501 dnia: 20 Mar 2009, 21:52:51 »

Praw_nick

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #502 dnia: 20 Mar 2009, 22:00:30 »

tu się mylisz, to ze zarejestrujesz auto w Danii nie znaczy ze nie możesz go z powrotem zabrać do PL.



vera tylko prosze Cie, nie zabieraj sie jeszcze za kwesie prawne, bo to naprawde bedzie przegiecie  :-\

http://www.rp.pl/artykul/117896.html

Kodeks drogowy zostal wlasnie przyjety przez Senat, teraz wroci ponownie do Sejmu a nastepnie bedzie czekal na podpis prezydenta.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #503 dnia: 20 Mar 2009, 22:15:25 »
no teraz strzeliłeś, sprawa wyrejestrowania a przerejestrowania to inna sprawa. A to ze ty  tego nie odróżniasz to już inny problem. Czytasz artykuł a G z tego rozumiesz. Z interpretacją ci nie poszło.
Swego czasu miałem auto zmienione blachy z polskich na niemieckie z powodu kontraktu a potem znowu na PL. Wiec owczego pędu nie przetaczaj bo z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego, tak jak ty z owa znajomością.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #504 dnia: 20 Mar 2009, 22:19:49 »
Bezdyskujne jest jedno: komus nie wyszlo.
FAktycznie Vero, na samochodach sie znasz i tego sie trzymaj.
A prawo sobie odpusc....
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #505 dnia: 20 Mar 2009, 22:21:25 »
Bezdyskujne jest jedno: komus nie wyszlo.
FAktycznie Vero, na samochodach sie znasz i tego sie trzymaj.
A prawo sobie odpusc....

ty tez nie rozumiesz przerejestrowania od wycofania z ruchu pojazdu - współczuje tak załatwianie papierów w twoim wykonaniu.

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #506 dnia: 20 Mar 2009, 22:26:00 »
A mój sąsiad sobie wylansował nowego mustanga (śmiga nim od miesiąca około już) - tablice californijskie, a ja sie bujam starym duńskim autem  ;D. Fura na PL schowana w garażu na dojazdy do Polski.



Pozdrowienia z tego miejsca dla sąsiada   ;D z właściwym motorem pod maską  ;D
no to ładnie sami Duńczycy nie przestrzegają swoich surowych przepisów  ;)
a nam Polakom co się tak u nich bogacimy to chcą dać batem po d...e za używanie blach PL ;D

asd

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #507 dnia: 20 Mar 2009, 23:19:10 »
Ja się mu wcale nie dziwie. 99% polaków przyjechało tutaj tylko do pracy i po paru latach jak zarobią swoje wrócą do Polski. I żaden z nich nie przerejestruje auta na duńskie blachy. Chociaż by tylko dlatego, że samochód raz wyrejestrowany w Polsce nie może być ponownie zarejestrowany. Poza tym nie żyjemy w średniowieczu tylko unii europejskiej i żadne podatki rejestracyjne w danii nas nie dotyczą, tak jak farmerów duńskich mających swoje farmy także w Polsce nie dotyczą polskie przepisy rejestracji pojazdów.
W bloku obok mieszka policjant duński. Opowiada mi nieraz jak się politi śmieje z "unijnych" kabusewców, ktorzy zawracają lub skręcają na widok radiowozu. A jeszcze bardziej polewają z polaków co jeżdża duńskimi autami. Mają takie powiedzenie, że zaplacili podatek od głupoty.
I ja się pod tym podpisuje obiema rękami, w pięciu językach. Polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim i duńskim.


Peter jestes dla mnie smiesznym gosciem. Chcesz jezdzic na polskich blachach to jezdzij, ale nie przekonuj innych do racji, ktorej nie masz.

1. Mowisz, ze prawo dunskie odnosnie oplaty rejestracyjnej jest niezgodne z przepisami Unii Europejskiej. Jakie powody podales ? Artykul z gazety wyborczej z 2003r. Sorry, ale te pismaki sami nie wiedza co pisza. Co lepszy dziennikarz ucieka z gazety wyborczej. W ww. artykule z 2003r. powoluja sie na dyrektywe 83/183/CEE. Juz Ciebie inforumje. Nie ma takiej dyrektywy. Jest natomiast dyrektywa 83/183/EEC (83/183/EWG). Nie wiem czy te pismaki w ogole zapoznaly sie z trescia tej dyrektywy, ale uwazam, ze nie. A w tej dyrektywie jest cos takiego jak artykul 1 pkt 2. Poszukaj sobie tresci dyrektywy i sprawdz co on mowi. I dyrektywa ta obowiazuje od 1983r. w Unii Europejskiej bez zadnych zmian w tym zakresie.

2. A teraz kilka wyrokow Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwosci:
- wyrok z dnia 21 marca 2002 r. (sprawa C-451/99, Cura Anlagen) „W tej kwestii należy pamiętać o tym, że z wyjątkiem szczególnej sytuacji pojazdów tymczasowo przywożonych do Wspólnoty oraz pojazdów silnikowych przeznaczonych wyłącznie do drogowego transportu towarów, o dopuszczalnej ładowności co najmniej 12 ton, (…) opodatkowanie pojazdów silnikowych nie zostało zharmonizowane i znacznie różni się w poszczególnych państwach członkowskich. Państwa członkowskie mogą zatem swobodnie korzystać z uprawnień w dziedzinie opodatkowania w tym zakresie, pod warunkiem, że czynią to w zgodzie z prawem Wspólnoty (...)”,
- wyrok z dnia 17 czerwca 2003 r. (sprawa C-383/01), ETW podkreślił, że duński podatek rejestracyjny, pomimo bardzo wysokich stawek, jest zgodny z prawem WE, ponieważ nie ma żadnego skutku protekcyjnego lub dyskryminacyjnego. Oznacza to, że wysokie stawki podatku rejestracyjnego same w sobie nie są sprzeczne z prawem wspólnotowym.
- państwa członkowskie muszą jednak korzystać ze swoich praw w zgodzie z odpowiednimi przepisami zarówno Traktatu WE, jak i wynikającego z niego prawa wspólnotowego. W szczególności, zgodnie z art. 90 Traktatu, państwa członkowskie nie mogą nakładać wyższych opłat na produkty przywożone niż na podobne i konkurencyjne produkty krajowe. – o to wlasnie Polska przegrala sprawe bo traktowala nabusewno samochody sprowadzane z Unii oraz kupione w Polsce
- wyrok z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie Weigel vs. Austria (C-387/01) w sprawie oplaty rejestracyjnej, aspekty podatku podobne do systemu dunskiego – wygrana Austrii
- wyroku z dnia 15 lipca 2004 r. w sprawie Lindfors vs. Finlandia (C-365/02) w sprawie oplaty rejestracyjnej, aspekty podatku podobne do systemu dunskiego – wygrana Finlandii
- odpowiedz Komisji Europejskiej z dnia 3 lutego 2006r. na petycje Manfreda Sucha (Niemcy) w sprawie wysokich oplat za zarejestrowanie pojazdu dla osob przeprowadzajacych sie do Danii – Komisja Europejska opowiedziala sie po stronie Danii

3. Tyle sie mowi, ze mozna poruszac sie w Danii autem na polskich blachach jezeli jest sie w Danii tymczasowo. Co oznacza slowo „tymczasowo” w Unii Europejskiej. I ponownie musimy spojrzec na dyrektywe 83/183/EEC, a dokladniej na jej artykul 6 ktory mowi: „Dla celów niniejszej dyrektywy, miejsce stałego pobytu oznacza miejsce, w którym osoba fizyczna przebywa przez co najmniej 185 dni w każdym roku kalendarzowym, ze względu na swoje powiązania osobiste i zawodowe, a w przypadku osoby nie związanej z tym miejscem zawodowo, ze względu na racjonalnie umotywowane głębokie powiązania osobiste.”
Jak widac Dania stosuje mniej restrykcyjne przepisy poniewaz pozwlala (oczywiscie po zlozeniu wniosku do SKAT) na poruszanie sie autem max. 365 dni.


Nastepnym razem Peter postaraj sie. Zacytuj jakies przepisy, a nie durne, stare artykuly niedouczonych pismakow. Z faktami nie wygrasz.

I zapamietaj sobie. Policja moze sobie mowic co chce bo to ich nie interesuje. Jak SKAT zlapie to tlumaczenie, ze policjant tak powiedzial lub ze jest sie tutaj tylko na kilka lat nie bedzie dzialalo.


maniak

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #508 dnia: 20 Mar 2009, 23:51:02 »
asd...
szacunek za szczere,prawdziwe i konkretne slowa...
Małe sprostowanie...
Policje juz to interesuje ale tylko w tym sensie ze zatrzyma spisze i da informacje dla skat...

KIKI

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #509 dnia: 20 Mar 2009, 23:59:22 »
Czytam i oczy mi juz wyszly....
Zaczne od tego ze tak mieszkam tu pracuje i ucze sie jezyka....Powrot do kraju pochodzenia????Tak napewno ale jak narazie to jestem w Danii mieszkam i pracuje,podjelam ich warunki i konsekwencje podatkowa(zeby nie bylo mam 38% chociaz moglam przez pierwszy rok miec 8%)
Jezeli chodzi o auto to tak jak by mi ktos powiedzial ze mieszkam w Irlandii tam jest ruch lewo stronny ale ja bede jezdzic prawo stronnym bo prosze pamietaj o jednym!!!!!!!!!!!!
JA POCHODZE Z POLSKI JESTEM W UNII I WIEM BO MAM SWOJE ZDANIE...ZMIENCIE RUCH NA PRAWO STRONNY BO MY POLACY BEDZIEMY TAK JEDZCIC
Brak slow...

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #509 dnia: 20 Mar 2009, 23:59:22 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21627
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25640
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22845
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8579
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40425
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo